Bugün ABD Kongre üyeleri Pentagon’un yaklaşmakta olan UFO’lar hakkındaki hazırladığı  raporları gizli bir toplantı ile görüştüler. Kongre üyeleri yaptıkları bu ön görüşme öncesi Pentagon’un elindeki UFO raporlarının ABD ulusal güvenliği için tehdit oluşturabileceği kanaatinde birleştiler.
Bu yüzden Pentagonun yapacağı açıklamaların dikkatli ve iyi bir süzgeçten geçirilerek servis edilmesi gerektiği kararına vardılar.
Kongre’deki milletvekilleri inceledikleri raporlarda hava sahalarının ve askeri tesislerin bu tanımlanamayan cisimlerce sık sık ziyaret edildiğini ve bunun ne gibi sonuçlar doğurabileceğinin kestirilemeyeceğini tespit ettiler. Bu yüzden yaşanan gözlemlerin ve elde edilen raporların daha titiz bir biçimde incelenip buna göre savunma stratejileri oluşturulmasında ortak fikirler ortaya konuldu.
Karar gereği detaylı incelemesi yapılan raporların nihai sonuçlarının 25 Haziranda Kongreye sunulması bekleniyor.
Yine de Meclis İstihbarat Komitesi üyeleri dün itibari ile bir ön izleme ve analiz çalışması başlattılar. Sonuçların dünya dışı yaşamın varlığını doğrulayıp doğrulamadığını açıklamasalar da, toplantıya katılanlardan bazıları endişelerini dile getirdiler.

Temsilci Tim Burchett, “Açıkçası açıklayamadığımız, üstesinden gelemeyeceğimiz bir şeyler oluyor” dedi.

Temsilci Sean Patrick Maloney New York Post’a şunları söyledi : “Açıklanamayan hava olayları konusunu, ABD askeri personelinin emniyeti ve güvenliği veya ABD’nin ulusal güvenlik çıkarları ile ilgilendiğimiz ölçüde ciddiye alıyoruz. neyle uğraştığımızı bilmek için.
“Personelimizin emniyeti, operasyonlarımızın hassasiyeti ile ilgili meşru sorular olduğunu anlamanın önemli olduğunu düşünüyorum” diye ekledi.
“Alanı biraz daha iyi anlamamız gerekiyor.”
Komite başkanı Adam Schiff, brifingin oldukça “ilginç” detaylar içerdiğini ve kendisinin bile konu hakkında çok şeyler öğrendiğini belirtti.

Bir milletvekili ise bu tanımlanamayan uçan cisimlerin Başkan Putin’in ABD donanma gemilerini taciz etmek için göndermediğini düşünüyor.
Temsilci Andre Carson, ABD Donanması ve FBI yetkilileri tarafından gerçekleştirilen tanımlanamayan hava olayları hakkında gizli brifinge başkanlık etti.
Milletvekillerinin çoğunluğu tanımlanamayan hava araçlarının Amerika için ulusal güvenlik riski oluşturduğuna dair artan endişelerini dile getirdiler. Bu brifingin yapılmasının çok gerekli ve önemli olduğunun altı bir kez daha çizildi.
Vekiller ortak karar olarak, Post’a şunları söyledi: “Bir noktada halka açık bir duruşma yapmayı dört gözle bekliyoruz ama, dikkate almamız gereken bazı ulusal güvenlik endişelerimiz var.”
Temsilci Mike Quigley, “Örtbasın büyük kısmının ortadan kalktığını” iddia ederek UFO’ların bu kez çok daha ciddiye alındığını ve bundan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Ve sözlerine şu cümleyi ekledi : “Bu olay şimdiye dek, hayatımda tanık olduğum en büyük politika değişikliği, Yani, bu tür bir şeyi ilk kez ciddiye alıyor olmaları, bence önemli.”
UFO ve Dünya dışı yaşama meraklıları yaklaşmakta olan Pentagon raporu konusunda özellikle heyecanlılar.
Temsilci Burchett, TMZ’ye Moskova’nın işin içinde olduğunu düşünerek “zor zamanlar geçirdiğini fakat böyle böyle bir durumun söz konusu dahi olamıycanı çünkü Putin’in böylesi yüksek teknolojilere sahip olması halinde zaten çoktan Amerika’yı ele geçirmiş olması gerektiğini bilmek gerekir” dedi.
Bir başka kongre üyesi de UFO’ların potansiyel varlığı hakkında dini bir teori öne sürdü.
UFO Avcıları, merakla beklenen raporun uzaylı yaşamı hakkında bir “Pandora’nın kutusunu” açacağını düşünüyor.
Mutual UFO Network’ten Debbie Ziegelmeyer, The Telegraph’a şunları söyledi  : “Bu çok heyecan verici. Bu, artık o kadar deli olmadığım anlamına geliyor. Pentagon Pandora’nın kutusunu açmak üzere. Kim bilir ortaya  büyük ölçüde ne gibi bilgiler dökülecek.”

ABD istihbarat servisleri, 1969’da, UFO’larla ilgili görülecek hiçbir şey olmadığını belirten Mavi Kitap Projesi’nin sonunda, fenomenlerle ilgili kitabı resmen kapattı. Ancak Pentagon, son üç yılda ABD Donanması tarafından çekilen üç çarpıcı UFO videosunu yayınlayarak yeniden bu dosyalar açılmış oldu.
Görüntülerde , 2004 yılında San Diego kıyılarında bir ABD gemisinin etrafında vızıldayan gizemli bir küre görülüyordu.
Ayrıca,  Temmuz 2019’da USS Omaha’yı takip eden alışılmadık bir küre de kameralara yakalanmıştı.

Eski Teğmen  Alex Dietrich, de disk benzeri bir UFO gördüğünü rapor etmişti.

The New York Times’a göre, geçen ay istihbarat ajanları, bildirilen gözlemlerin büyük çoğunluğunun Amerikan ordusu veya diğer hükümetlere ait teknolojiler olmadıklarını doğruladı.
Ancak teknolojinin Rusya veya Çin tarafından ABD gemilerini taciz etmek için gönderilmiş olabileceği hipotezine yine de kapılarını açık bıraktılar.
Advanced Aerospace Threat Identification Program’ı (AATIP) yöneticisi Luis Elizondo, daha önce The Sun’a ordunun UFO’ların arkasında kimin olduğunu “bilmediğini” söylemişti.
Joe Biden , İsviçre’nin Cenevre kentinde Vladimir Putin ile bir araya geldiğinde milletvekillerine brifing verildi. Tarihi görüşmeler öncesinde, Savunma Bakanlığı’nın eski bir yetkilisi olan Nick Pope, Biden’ın teknolojinin Moskova’dan geldiğine  dair şüpheleri olması durumunda UFO’ların gündemde olacağını söyledi .
The Sun’a şunları söyledi: “Bu teknolojilerden herhangi birinin Rus olduğuna dair bir şüphe varsa, Biden belki buna dair bazı göstergelerimiz olduğunu söyleyebilir ve belki ondan provokasyonu geri çevirmesini isteyebilir.
“Bunu her ne veya kim yapıyorsa, provokasyondur. Bu şeyler bazı durumlarda görünüşe göre bu donanma gemilerinin etrafında kaynıyor.”
Pope, Washington ve Moskova’nın bu konuda işbirliği yapması için yer olduğunu söyledi.
Rusya’nın 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerine karışmakla suçlanmasının ardından Washington ile Moskova arasındaki gerilim “yüksek”.

Putin kanıt isterken iddiaları “saçma” olarak nitelendirdi.
Rusya Başkanı  şunları söyledi: “Biz her türlü şeyle itham ediyorlar. ABD, seçim sonuçlarına bile müdahale ettiğimizi iddia ediyorlar. Sürekli siber saldırılar alıyoruz. Ve bir kez değil, bir çok kez tekrarlandı. Herhangi bir kanıt ortaya koyma zahmetine girmediler. Sadece saçma ve asılsız suçlamalar.” 

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir