Orion UFO Araştırma Merkezi ikinci başkanı Cem Çorapçı 2009 yılında Antalya’nın Kumluca ilçesinde yaşanan yakın bir UFO gözlemini yakından incelemek ve olayı tanıklardan dinlemek üzere bizzat olay yerine gidip incelemelerde bulundu. Aşağıda sizlere aktaracağımız olay sıradan bir UFO gözleminden öte oldukça yakın bir UFO gözlemini içermektedir. Yerel halkında zaman zaman gözlemlediği bu cisimler bu bölge üzerinde oldukça sık bir biçimde görülmekteler. Şimdi o anlara gidip tanıkların yaşadıklarını ve gözlemlerini yakından dinleyelim.

 

Yer: Antalya – Kumluca, Adrasan

Tanık: Gökhan Karabulut / Hayri Yılmaz / Ahmet Uysal

Meslek: Özel Güvenlik Görevlisi

Tarih: Nisan 2009

Saat: 21:00

ÖZEL RÖPORTAJ

 • Cem Çorapcı: Gökhan Bey, yaşadığınız olaydan bize kısaca bahseder misiniz? Tam olarak ne gördünüz?

 • Gökhan Karabulut: 2009 yılının Nisan Ay’ı sonlarında arkadaşım Hayri Yılmaz ile Antalya’nın Kumluca ilçesi Adrasan Mahallesinden, Kumluca merkeze alışveriş yapmaya gittik. Alışverişimiz bittiğinde tekrar Adrasana doğru yola koyulduk. Saat 21:00 sularıydı. Mavi Kent sitesi üzerinden yolumuza devam ediyorduk. Mavi kent mahallesinden sonra Karaöz sapağına kadar 3-4 km’lik bir yokuş var. Orayı aşmaya çalışıyorduk. Keyfimiz oldukça yerindeydi. Motosikletimiz ile ağır ağır sohbet ederek yokuşu tırmanıyorduk. Yokuşun yarısında Gagai Antik Kenti üzerinde ormanlık alanın iç kısımlarında yola yakın bir noktada güçlü bir ışık gördük. O bölgede herhangi bir yerleşim yeri ya da benzeri bir yapı olmadığını biliyorduk. İçimizi büyük bir ürperti kapladı. O an arkadaşım bana buradan daha hızlı uzaklaşmamız için bağırıyordu. Tam ışığın yakınından geçiyorduk ki aniden motorumuz durdu ve ilerleyemez olduk.  Bu bizi daha bir korkuttu. Aniden motoru bir kenara bırakıp yardım istemek için cep telefonlarımıza sarıldık ama telefonlarımızda hiçbir arama yapmıyordu.  Arkadaşım korkudan iyice deliye dönmüştü. Sürekli bağırıp çılgınca tavırlar sergiliyordu.

 • Cem Çorapcı: Peki o sırada dikkatinizi çeken başka neler yaşandı. Gözlemlediğiniz ışık tam olarak neye benziyordu. Herhangi bir ses duydunuz ya da bir varlık gözlemlediniz mi?
 • Gökhan Karabulut: Evet ışıktan gelen bir ses vardı sanki. Bir tür elektromanyetik cihazdan gelen dalga gibi. Çok değişikti. Şu an bile tarif edemiyorum o sesi. Hayır hiçbir varlık ya da canlı yoktu ortada.

 • Cem Çorapcı: Bu ışıklı nesneyi bize daha net açık bir şekilde tarif edermisin. Bir araba farı ya da helikopter olabilir mi sence?
 • Gökhan Karabulut: Işık yerden yaklaşık olarak 100/150 metre kadar havada asılı sabit duruyordu. Hiçbir uçağa ya da helikoptere benzemiyordu. Dediğim gibi bu bir ev ya da yerleşim yerinin ışığı da olamazdı. Çünkü orada yerleşim yeri yoktur. Sarı ile beyazımsı arası bir ışığa sahipti. Ve oldukça büyüktü.
 • Cem Çorapcı: Işık ne kadar süre orada kaldı. Aklınızda kalan başka sahneler var mı?
 • Gökhan Karabulut: Biz o an panikle ne yapacağımızı şaşırmış haldeyken cisim dakikalar içerisinde küçülerek hızla uzaklaşmaya başladı. Işık uzaklaşır uzaklaşmaz motorumuzun farı yanmaya ve motoru çalışmaya başladı. Artık telefonlarımızda çekiyordu. O an hiç düşünmeden oradan uzaklaşmak için motora atladık ve olağanca hızımızla gaza bastık. Bir yerleşim yeri görene kadarda durmadık.
 • Cem Çorapcı: Işık dışında başka ne gibi özellikler fark ettiniz? Sadece büyük bir ışık mı gördünüz?
 • Gökhan Karabulut: Karaöz sapağına geldiğimizde gördüğümüz o ışıklı nesne daireye benzer bir hal almıştı ve karaöz koyunda denizin hemen üzerindeydi. Uzaklaştıkça diske benzer bir hal alıyordu.
 • Cem Çorapcı: Peki hiç görüntü alabildiniz mi? Fotoğraf yada video?
 • Gökhan Karabulut: Bir kaç kara çektik fakat çoğu silindi ve kayboldu. sadece tek bir kare kaldı elimizde. Oda bu fotoğraf. Pek kalitesi iyi değil.

 • Cem Çorapcı: Siz dışında olayı gören ya da gözlemleyenler oldu mu civarda?
 • Gökhan Karabulut: Evet bizden başka o saatlerde yol kenarında yürüyen Çoban Ahmet Uysal amca ile karşılaştık. Acaba biz halüsinasyon mu görüyoruz diye düşünürken ışığı Ahmet amcaya da gösterdik. Ahmet amca önceleri ışığı görünce onun yıldız olduğunu söyledi. Ama daha sonra biraz daha izledik ve oda ışığın aniden hareket ettiğini görünce korktu. Karaöz koyundan Markiz tepesi, Tozlu dağına 1 saniye gibi kısa bir sürede ilerledi. Bize eve gitmemizi söyledi. Ve bizle birlikte Ahmet amcada hızla o bölgeden uzaklaştık. Eve gittiğimde arkadaşlarımı aradım ve böyle bir ışıklı cismi onlarda gözüküp gözükmediğini sordum. Aynı cismi onlarda Olympos dağı üzerinde görmüşler o gece. Bu şekilde birçok kişi aynı ışıklı nesneyi farklı yerlerden aynı zamanda gözlemlemiş olduk. Buda bizlerin halüsinasyon görmediğinin en büyük kanıtıydı bence.
 • Cem Çorapcı: Peki o olaydan sonra herhangi bir değişiklik oldu mu hayatınızda.
 • Gökhan Karabulut: Hayır herhangi bir değişiklik olmadı ama o bölgeden geçerken halen bile o anları yaşıyor çok korkuyorum. Ve gözlerimi gökyüzünden alamıyorum. Daha önce böyle bir şey ne ben ne arkadaşım hiç görmemiştik.
 • Cem Çorapcı: Bu yaşadıklarınızı daha önce başka bir kimseyle paylaştınız mı?
 • Gökhan Karabulut: Hayır Cem Bey bize deli derler diye söylemeye çekindik. Ama sizlerin samimiyetini görünce ve bu konulara ilginizi böyle bir açıklama yapma gereği duydum. Sizin ve Orion yetkililerinin bu yürekli ve içten samimiyeti yüzünden sizlere çok teşekkür ediyorum. Bana bunları anlatma şansı verdiğiniz için. İnşallah buraya geldiğinizde ekipçe sizlere olayın geçtiği noktayı ve diğer detaylarını da anlatırım.  Sağolun varolun…

 • Cem Çorapcı: Ben teşekkür ederim Gökhan Bey verdiğiniz bilgiler ve açık yürekliliğiniz için.
Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir