9 Eylül 2019 gecesi Bruce Sees isimli bir Youtube kanalı sahibi ve anomali avcısı gecenin geç saatlerinde Ay gözlemi yaparken 3 adet ard arda gizemli patlama yaşandığını fark etti ve şans eseri bu durumu görüntülemeyi başardı.

Görüntülerde ayın yüzeyine düşer gibi gözüken ama niteliği henüz belli olmayan üç nesne ve ardından yükselen devasa toz bulutları çok net bir şekilde görülebilmekte. Patlamalar öylesine büyük ki sıradan bir teleskop ile olayı gözlemlemek mümkün gibi gözüküyor.

Yüksek irtifadan gelip de yüzeyde krater oluşturabilecek kadar güçlü bu nesnelerin ne olduğu henüz açıklanabilmiş değilse de yetkililer bunların birer meteor olma olasılığında hem fikirler. Lakin bazı araştırmacılar ve gizem avcıları ise bu durumun sıradan bir meteor olayı ile açıklanamayacağını ifade etmekteler.  Peş peşe aynı noktaya düşen bu nesnelerin büyük devletlerden biri olan ABD’nin gizli Ay çalışmaları ile ilgili gizli bir bombardıman olduğundan şüphe duyulmakta.

Bilindiği üzere geçmiş zamanlarda Ay yüzeyindeki donmuş haldeki buz kütlelerini parçalayıp içlerinden sıvı halde akışkan su çıkartılmak bahanesi ile bombalandığını biliyoruz. Çünkü NASA’nın bu tip uzaysal çalışmalarda hep bilinen bir sebep yerine bilinmeyen ikinci asıl bir nedeni olduğunu az çok hepimiz biliyor ve tahmin edebiliyoruz.

Belkide bu yaşananlar ABD’nin yapmayı planladığı Ay’da ki gizli üsle ilgili planlarının bir parçasıdır. Görüntüler yorumlara açık.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir