Başkan Trump, ABD Donanması tarafından kaydedilen UFO gözlemlerindeki artıştan haberdar edildi.

Başkan Donald Trump, bu hafta donanma üst düzey pilotları tarafından son yıllardaki UFO gözlem ve raporlarındaki artışla ilgili olarak bilgilendirildi. Sadece bu yıl içerisinde yaşanan ve donanmanın bizzat şahit olduğu ve vakaların gerek radar kayıtları gerekse askeri diğer birimlerce tespit edildiği 25 vaka dikkatlerin yeniden bu konulara çevrilmesine neden oldu.

Başkan sunulan dosyalar sadece uzak mesafelerde uçan nesnelerin kayıtları ile değil yere inmiş halde yakından gözlemlenen devasa boyutlardaki aşırı hızlı manevralar yapan birçok dünya dışı uzay aracının raporları ile dolu.  Ve bu vakalar sadece rapor edilmekle kalmamış hatta birçoğu özel cihazlarla tespit edilip görüntülenmiş nesneler olarak çok gizli başlığı altında Başkan Trump’a sunuldu.

George Stephanopoulos’u cumartesi günü ABC News de yayınlanan röportajına katılan Trump’a UFO’lar ve dünya dışı varlıklar sorulduğunda kaşlarını kaldırıp alaycı bir ifade ile gülümsediği ve UFO’lara inanmıyorum dediği ifade edildi.

Trump verdiği röportajda “Donanma pilotlarının ne düşündüklerini bilmek istediğim için onları dinledim. Kısa bir toplantı oldu. Hepsi birden UFO gördüklerini söyleseler de ben şahsen UFO’lara inanmıyorum dedi”

Donanmanın kısa bir süre önce deniz kuvvetlerine operasyonları sırasında kendilerine rahat vermeyen alışmadık uçan cisimlerle ilgili rapor vermelerini kolaylaştıracak daha detaylı kılavuzlar hazırlattı ve dağıttığı biliniyor.

New York Times’a göre, pilotlar 30.000 feet’te uçan nesnelerin arkalarında herhangi bir iz bırakmadan süpersonik dalgalar oluşturmadan aşırı hızlarda ani manevralar yaparak dolaştıklarını bildirdiler.

Yakın zaman öncede ABD, Savunma Bakanlığı’nın merkezi olan Pentagon da daha önceleri hiç açıklama yapmadığı ve bildiği halde birçok vakayı sakladığı UFO’lar olarak bilinen dünya dışı uzay araçlarının varlığı hakkında çok özel bir raporu açıklamıştı.  Hatta bu konu hakkında yüksek bütçeli özel bir fon bile oluşturulduğu basına yansımıştı.

Aynı Savunma Bakanlığı, 10 yıldan uzun bir süre önce Kongre yönetiminde UFO’ları aramak için bir program düzenledi.

Program, havacılık tehditlerini tanımlamak için “tanımlanamayan hava olaylarına araştırma ve soruşturma yapan” Gelişmiş Havacılık ve Uzay Tehdit Tanımlama Programı “olarak bilinen gizli bir hükümet girişimi olarak oluşturuldu ve büyük ölçüde eski Senatör Harry Reid tarafından yönlendirildi ve gizli bir program olmamasına rağmen, son derece sınırlı kişilerle bu bilgi paylaşıldı.

Trump, Stephanopoulos’a “Ne olup bittiğini birlikte göreceğiz…” diyerek raporlarda yer almak istemediğini bu isteksiz sözleri ile belli etmekteydi. Dünya dışı yaşam hakkında bir bilgi sahibi olup olmadığı sorulduğunda Trump, “Bence harika pilotlarımız bunu biliyor ve bazıları da geçmiştekilerden biraz farklı şeyler görüyorlar … Neyle uğraştıklarına bakıyoruz ve bir şeyler öğrendiğimizde bunu ilk sizler paylaşacağım” diyerek konuyu geçiştirmiştir.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir