Brezilyada bir tepenin üzerinde görüntülenen uçan disk biçimli cisim görenleri şaşkına çevirdi. Kanadı pervanesi olmayan metalik disk biçimli obje bir süre tepenin üzerinde durup adeta gövde gösterisi yaparak kendisini izleyen halka görsel bir şov izletti.

Cismi gören tanıklar ellerindeki cep telefonları ve dijital makinelerle objeyi görüntülemeyi başardılar. Cisim ben buradayım dercesine kendisine şaşkın gözlerle bakan insanlara uzun süre poz vererek bulunduğu noktadan uzaklaştı ve gözlerden kayboldu. Muhtemelen bölge insanı daha önce böyle bir uçan cisme rastlamadıkların dan dolayı oldukça ürkek ve şaşkın bir tavırla bu nesneyi izleyip görüntülemeye çalıştılar. Bu onlar için alışıla gelmiş ve her gün rastlanan sıradan bir durum değildi.

Elde edilen görüntüler incelendiğinde her hangi bir oynama yada montaja rastlanmazken bir çok tanığında bu nesneyi kendi şahsi telefonları ile görüntülemiş olmaları vakanın gerçekliğini tescil etmiş oldu.

Film, Jason Gleaves tarafından inceletilip paylaşıldı. Görüntülerdeki objenin kubbeli ve disk yapısı geçmişten günümüze bahsi geçen dünya dışı uzay araçları olan Ufoları birebir ifade etmektedir. Geçmişten günümüze her şey gibi onlarda form ve biçim değiştirseler de bazı nesneler halen kubbeli ve disk biçimli standart uzay araçları şeklinde gözükmeye devam ediyorlar.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir