Eshed, “Aslında Trump bunu açıklamak üzereydi. Ancak Galaktik Federasyon’daki uzaylılar, ‘Bekleyin, önce insanlar sakinleşsin’ dediler” ifadelerini kullandı.Haim Eshed, artık kaybedecek bir şeyinin olmadığını, o yüzden düşüncelerini açıkladığını söylüyor (Yediot Aharonot)

1981’den 2010’a kadar İsrail’in uzay programının başında bulunan ve gizli teknolojik buluşlarıyla iki kez İsrail Güvenlik Ödülü’nü alan Prof. Haim Eshed, akıl sağlığının sorgulanmasına neden olan iddialarda bulundu.

Eshed, İsrail’in en büyük gazetelerinden Yediot Aharonot’a verdiği röportajda, uzaylıların Mars’ta üs kurduğunu iddia ederek, “Uzaylılar kendilerini göstermek istemiyor çünkü insanlık buna hazır değil” dedi. Gazetenin Eshed’in görüşlerini aktardığı Facebook gönderisi, sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma yarattı. Dört bin kullanıcının beğendiği gönderiye, sadece üç günde 5 binden fazla yorum geldi.

Yorumlarda İsraillilerin bir kısmı, Eshed’in sözlerinin deli saçması olduğunu vurgulayarak yaygın kabul edilen bilimsel bulgulara gönderme yaptı. Bir kısmı ise “Galileo’ya da deli diyorlardı” gibi argümanlarla Eshed’in saygın bir bilim insanı olduğunu ve görüşlerine kulak verilmesi gerektiğini öne sürdü.

Röportajında uzaylıların ABD Başkanı Donald Trump’la sessizlik anlaşması yaptığını savunan Eshed’in çarpıcı açıklamaları şu şekilde:

Aslında Trump bunu açıklamak üzereydi. Ancak Galaktik Federasyon’daki uzaylılar, ‘Bekleyin, önce insanlar sakinleşsin’ dediler. Kitlesel bir histeri başlatmak istemiyorlar. Önce anlayışlı olmamızı ve aklımızın başımıza gelmesini istiyorlar.

ABD yönetimi ve uzaylılar arasında anlaşma yapıldı. Burada deneyler yapmak için bizimle bir sözleşme imzaladılar. Onlar da araştırıyorlar ve evrenin bütün dokusunu anlamaya çalışıyor, bize yardımcı olarak istiyorlar.

Mars’ın derinliklerinde bir yer altı üsleri var. Orada temsilcileri bulunuyor. Bizim de ABD’li astronotlarımız var orada.

Jwishpress’in aktardığına göre profesör, akıl sağlığıyla ilgili iddiaları da şöyle değerlendirdi:

Bunları çıkıp 5 yıl önce söyleseydim, beni hastaneye yatırırlardı. Akademide nereye gidersem gideyim, ‘Bu adam aklını kaçırmış’ derlerdi.

Ama bugün kaybedecek hiçbir şeyim yok. Unvanlarımı ve ödüllerimi aldım, eğilimin değiştiği yurt dışındaki üniversitelerde saygı görüyorum.

87 yaşındaki Eshed, lisans öğrenimini elektronik mühendisliği alanında yapmıştı. 1969’da İsrail Savunma Kuvvetleri Askeri İstihbaratı tarafından ABD’ye gönderilen Eshed burada hava mühendisliği alanında doktora çalışması yürütmüştü.Ülkesinde sürdürdüğü kariyeri boyunca 20 İsrail uydusunun fırlatma işlemini yöneten bilim insanı, 2011’de Savunma Bakanlığı’ndan emekli olmuştu.

Independent Türkçe, Jewishpress

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir