Yakın zaman önce araştırmacılar tarafından önemli bir keşif yapıldı. Araştırma alanı Google earth’ idi. Google earth üzerinde yapılan bölgesel incelemelerde Pasifik okyanusu dibinde büyük düz bir platform göze çarptı. Bu platform sanki zeki bir varlık grubu tarafından yapılmışçasına orijinal hatlara ve geometriye sahipti. Acaba bu yapı İnsan ırkının en iyi korunmuş bir sırlarından biri olabilirmiydi.

Suyun 600 metre altındaki bu tuhaf görünümlü platform Malibu, Kaliforniya açıklarında yaklaşık 6 km uzaklıkta yeralıyor. Burada bu kadar tuhaf olan nedir diye sorabiliriz. Çünkü bu çok düzgün alan okyanus tabanına ait olmadığı gibi her şeyden önce oval şekilli tasarımı ile çevredeki şekillerden hemen ayırt edilmekte. Ayrıca bu devasa oranları göz önüne alırsak bu yerin yaklaşık 3 km genişliğinde olması alanın anormalliğini çok daha iyi anlatmakta. Bunun dışında diğer daha birçok garip özelliğe de sahiptir. Cilalı ve parlak düz bir şekilde görülen 6 büyük sütun ve batık ayaklar ilk göze çarpan unsurlardır. Ve eğer yakından sağ tarafındaki tasarım kısmından bakacak olursak simetrik olarak hizalanmış siperler gibi durduklarını fark ederiz.

Bu sadece sıradan bir tesadüf olabilir mi?

Yada bu su altı yapısı aslında gizli bir UFO üssü mü? Çanlar kimin için çalıyor ve karanlık madde isimli radyo programları yapan Jimmy Church bu bulguyu araştırmacıların son 40 yıldır aradıkları UFO olaylarının kutsal kâsesi olarak adlandırıyor. Maxwell isimli bir UFO araştırmacısı bu tuhaf görüntüyü keşfeder. Daha sonra elinden geldiği kadar anomalinin çok açılı görüntüsünü yakalamak araştırmak için grafik tasarımcı Dean Romero’dan yardım ister. Su üstündeki ve altındaki görüntüleri elde etmenin bir yolunu bulmak için ona ihtiyacım var der. Yapı pek doğal gözükmeyip eski yunan tapınaklarını andırırcasına yapay görünür. İlk izlenim budur. Ayrıca yukarıdan bakıldığında neredeyse mükemmel bir oval şekli görünmektedir.

Çevresindeki doğal ortamda hiç bir şey bu kadar simetrik değildir. Her yeri aşınmış kayalarla kaplı ve eğilimli çukur içerisinde 2 km boyunca siyah ana hat ile ayrılan mükemmel bir oval bulunmaktadır. Çatı olduğu söylenen yapı kısmı hemen göze çarpmaktadır. Kubbe kısmı tıpkı kapalı bir stadyum, bir yarış pisti ya da bir olimpiyat arenasından farklı değildir.

Bu yapıya tepeden bakan bir insan bu yapının kusursuz bir simetriye sahip olduğunu rahatlıkla görebilir.

UFO araştırmacılarına göre bunun için az önce belirtilen özellikleri mükemmel simetri ve cilalı üstü ile birlikte devasa sütunları gizli su altı üssü olmadan da olabileceğine dair ufakta olsa bir şüphe bulunmakta. Peki, öyleyse bunu kim ve nasıl yapabilirdi.

Şimdi bu yapının dünya dışı kökenli değilde insan yapımı olduğunu söyleyebilirmiyiz. Çünkü eğer insan kökenli olsaydı muhtemelen orduya ait olacaktı. Ve şimdiye dek orduya ait olan her yer ve her şey özel güvenlik sebepleri yüzünden ya gizlenecekti ya da buralar çok güçlü koruma altına alınacaktı. Ancak Malibu, Kaliforniya sahili içerisindeki bu yerde hiçbir kısıtlama ya da güvenlik önemli mevcut değil. Peki, bu yerin bir USO üssü olma ihtimali var mı?

USO’lar gündüz yada gece faaliyet gösteren ışıklı koyu renkli yada metalik görünüşü olan çok çeşitli biçimlerde gözlemlenen ve dünya üzerindeki her tür büyük su birikintisinde yer alabilen ve su altı, üstü gibi konumlarda çok hızlı hareket edebilen dünya dışı varlıklara ait uzay araçlarıdır.

Bu durum göz önüne alındığında bu su altı yapısının bu tür dünya dışı araçlar içim tasarlanmış bir yapı olabileceği inkâr edilemez bir boyutta karşımızda durmaktadır. Şuan net ve kesin bir şey söyleyememekle birlikte olasılıklar elendiğinde kanıtlar bu yapının doğal ve sıradan bir jeolojik oluşum olmadığını bizlere açıkça ifade ediyor.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir