1952 yılında Kaliforniya’daki Muroc Hava Üssü’ndeki tüm radarlar dünyaya doğru büyük bir hızla düşen bir cismi belirlediler. Büyük bir çarpmanın olacağını bildiklerinden dolayı hemen olay yerine özel askerî araştırma görevlileri gönderildi.

Çarpma gerçekleşmişti. Üsteki yetkililer bunun bir meteor olduğu kanısındaydılar. Fakat, bölgeye giden askeri birlikler, olayın hiç de sanıldığı gibi olmadığını, düşen cismin tamamen dünya dışı kaynaklı bir cisim olduğunu görürler. Cisim, çölün ortasına saplanmış bir vaziyette durmaktadır. Parçalanmış cisim 16 metre çapındaydı. Parçalanmış cismin yanında ise 1,50 metre boylarında üç tane dünya dışı pilot cesedi bulunmaktaydı.

Üst düzey askeri yetkililerin, askerlere “Hiçbir şey görmediniz” talimatı üzerine UFO enkazı ve içindeki mürettebatı ile beraber üsse taşındılar. Daha sonra ise sözde Ohio Dayton’daki Wright Peterson Hava Üssü’ne götürülmek üzere gemiye yüklendi. Wright Peterson Hava Üssü’ne götürülmek üzere gemiye gizlice yüklenen cisim hakkında bu kez oldukça kanıt vardı.

Sonra bazı askeri otoriteler tarafından içlerinde bir radar uzmanı, ordu ve hava kuvvetleri için çalışan New Jersey’deki Fort Monmoutht’e yerleşen ve gizli güvenlik izni alan Bay T.E.’nin de aralarında bulunduğu üst düzey bir gruba düşen UFO ile ilgili olarak çekilmiş bir film gösterildi. Filmde kuma gömülmüş vaziyetteki gümüşî renkli ve parçalanmış üzerinde kubbesi bulunan bir UFO açıkça görülmekteydi. Aracın yüksekliği 5-7 m arasındaydı. Üç varlıkta bu filmde görülmekteydi. Olayın burada unutulması gerektiği talimatı tüm izleyicilere tekrar belirtilerek olay unutturulmaya çalışıldı.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir