Amerika’nın köklü içecek firmalarından biri olan Pepsi çok yakında ses getirecek yeni bir reklam projesine imza atmak üzere çekimlere başladılar. Pepsi Challenge ismi ile piyasaya çıkıcak olan ürün görsel efektleri dışında konusu ve vermek istediği çok özel mesajı ile de dikkatleri şimdiden üzerine çekmeye başladı.

Yarı sinema tadındaki bu çok özel reklam filminde açıkça dünyamızın atmosferi dışında bulunan ve dünyadışı zeki varlıklarca çok uzun zamandır belirli bir amaç için yerleştirilmiş açıklanamayan kozmik sinyaller yayan ( Kara Şövalye ) lakabı takılmış bir tür uzaylılara ait uyduyu konu alıyor.

NASA bir yandan bu tip dünyadışı varlıkların varlığını inkar edip gizlerken diğer yandan da bir çok kampanya ve projede dünyadışındaki zeki yaşama dair gerçek kanıt ve görsellerden yola çıkılarak elde edilmiş verileri kullanmaya devam ediyor.

işte bunlardan bir taneside gerçekliği kanıtlanmış ve sıkça görüntülenmiş olan Kara Şövalye adlı dünyadışı uydunun kurgusu üzerine kurulu vaziyette.

Proje uzayda bulunan, Uluslararasi Uzay İstasyonunda (İSS) UrtheCast kamerasıyla çekilmiş global kısa film “Kara Şovalye Çözümlendi”, bir babanın ve kızının Atmosferimiz etrafında çok uzun zamandır dolaşan ve dünyadışı varlıklara ait Kara şövalya uydusundan gönderilen bazı radio sinyallerini çözmeye çalıştıkları hikayeyi anlatıyor. Arkadaşları olan Ahna’nin yardımıyla, dünyayı bir çatı altinda Kara Şövalye (Usher’in seslendirdiği)’nin çağrısı ile birleştirmeye çalısıyorlar.

Dünyadaki toplumlardan destek alarak, zamanla birlikte yarışa giren bu üçlü, devletin onları kapatmadan önce, şifreleri çözerek cevap vermesi gerekiyor. Bir Pepsi yapımı olan ve Levity Entertainment Group filmi olan bu yapı, Uluslararasi Uzay İstasyonuna monte edilen UrtheCast adlı kamerayla uzaydan yapılan çekimler barındırıyor. Bu yapı, David Oyelowo, Freida Pinto, Usher ve 11 ülkeden katılan binlerce kişi, Pepsi Challenge için bir araya getirildi, ve ödül kazandı.

Konuyla ilgili reklam filminin detayları için bu linke tıklaya bilirsiniz.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir