Arizona’nın Kingman bölgesinde 21 Mayıs 1953 tarihinde bir UFO kazası meydana geldi. Kazanın hemen ardından 16 kişilik bir askerî bir heyet Kingman yakınlarındaki Hava Kuvvetleri üssünden olayı incelemek için yola çıktı. Heyete olayla ilgili olarak söylenen, Hava Kuvvetlerine ait bir uçağın düştüğü ve bu uçağın inceleneceği idi.

Bu 16 kişilik heyetten Fritz Werner takma adını kullanan kişi, cismi, diğerinin üzerinde tersine çevrilmiş, çapı 10 m olan ham gümüşten yapılmış ve dışarıya açılan kubbesiyle iki derin daire olarak tanımladı.

Onun özel görevi, izlerden cismin çarpma hızını hesaplamaktı. Vitesini bulamadı, bunun yanında vites dişlisi ve tırmalanma izi de bulamadı. Yakında bir çadırda, masa üstünde yaklaşık 1,3 m boyunda insana benzer bir yaratık gördü. Üst düzey yetkililer, bu heyete verdikleri talimatla cisim ve varlık ile ilgili olarak konuşmalarını yasakladı.

Werner’in raporunun güvenilirliğini arttıran diğer bir olayda, 1953 yılında Ohio Wright Peterson Hava Kuvvetleri üssünde, Hava Kuvvetleri hesabına çalışan Daly adlı bir metalürjistin anlattıklarıdır. Yine burada da gerçekler Daly’den gizlenmeye çalışılmış ve yolculuğun son bölümü, gözleri kapalı olarak yapılmıştır. Daly’den istenen iki gün boyunca, kumlar üstünde yatan ve herhangi bir hasarı bulunmayan bu gümüşî cismi incelemesidir. İncelemeden sonra Daly, bu cismin tamamıyla bir dünya dışı zekâ ürünü olduğu ve de herhangi bir mürettebatının bulunmadığı sonucuna varmıştır. Bu iki olay arasında ki anlatımlarda farklara rağmen bu iki olay, gerçekte tek bir olay olabilir. Wright Peterson Hava Üssü’nde görevli bir muhafızın karısı, kocasının bu tarihlerde, boyları 1 metre olan, büyük kafalı insan benzeri varlıkların incelendiğini gördüğünü iddia etti. Görevi UFO’larla ilgili gelen bilgileri kataloglamak olan diğer bir kadın da, bir yerden başka bire nakledilen büyük kafalı, 1,5 metre boyunda iki ölü insan benzeri varlığı gördüğünü belirtti.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir