2 Ocak 2016 gecesi Amerika’nın Massachusetts eyaleti sakinleri kanlarını donduran bir video görüntüsünün etkisindeler. Bu görüntü cece saatlerinde gökyüzünde beliren devasa bir ışık küresinin içerisinden çıkan 5 adet küre biçimli ışıklı cismi yer yüzüne salarak bir süre havada asılı halde duruşunu gösteriyor.

Binlerce kişi tarafından izlenen bu video bir web sitesi ve bir çok haber kaynağı tarafından da paylaşıldı ve haber yapıldı. Görüntülerden anlaşılacağı üzere küre biçimli ışıklı bir nesne kendi içerisinden çıkan 5 adet küre biçimli ışıklı nesneyi atomferimiz içerisine salıyor ve çıkan bu nesneler bir süre havada kalıp çeşitli manevrelar yaptıktan sonra bir kaçı yeniden geldikleri ana gemi benzeri ışıklı devasa kürenin içerisine girip gözden kayboluyorlar.

Ordu ve yerel güvenlik birimleri bu olay karşısında suskunluğunu korurken bazı şüpheciler yine bu görüntülerin sahte olabileceği üzerinde duruyorlar. Çünkü görüntünün nerede ve kim tarafından çekildiği henüz bir sır niteliğinde.

ilk defa Bobby Johnson isimli bir kişi tarafından video paylaşım kanalı Youtube ye yüklenen görüntü sayısız izlenme oranına sahip.

Görüntüleri inceleyen sski bir FBI özel ajan ve gece görüş optiği uzmanı olan Hansen, görüntülerin dijital bir ortamda yaratıldığı kanısında. Çünkü çekimler sırasında çeken kişilerin hiç bir heyecan duymaması, cisme detaylı bir zoom yapılmaması, ve sanki kasıtlı olarak tripot ile çekilmiş gibi sürekli anı noktadan sabit çekim yapılması videonun gerçeklik değerini oldukça düşürüyor. demektedir.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir