Sierra Leone’de yaşayan Fula kabile liderleri nesilden nesile aktarılan göklerdeki bir savaştan bahsetmektedirler. Bu öyle bir savaştır ki savaş sonrasında gökteki yıldızların parçalanarak birer birer yer yüzüne düştükleri anlatılır. Ve bu savaş uçan makinelerle yapılmıştır.

1990’ yılında konuyu yerinde araştırmak üzere Afrika’ya giden Angelo Pitoni isimli İtalyan bir jeolog burada yaşayan kabilelerin şefleri ile de görüşmüş ve birtakım kazılarda incelemelerde bulunmuştur.

Angelo Pitoni, Sierra Leone de bahsi geçen göksel savaşın sıradan bir efsane olmadığını ve bunun gökyüzünden yaşanan kozmik savaşın gerçek kanıtlarına dayanan bir olay olduğunu açıklamıştır. Ve buna kanıt olarak yaptığı arkeolojik çalışmalar sırasında eline geçen göksel bir taşı kanıt olarak sunmaktadır.

İncelemeleri sonrasında Avrupa’ya dönen Pitoni taşı hemen Cenevre Doğa Bilimleri Enstitüsüne ve daha sonra daha ayrıntılı bir analiz için Roma daki La Sapienza Üniversitesine götürdü.

Bulduğu kanıt 55.000 yıllık geçmişe sahip kristalimsi mavi bir taştır. Pitoni “Cennet Taşı” olarak adlandırmış olduğu bu taşı dünya genelindeki 7 ayrı büyük laboratuvara göndermiş ve analiz edilmesi için inceletmiştir.  Her bir laboratuvardan aynı cevabı almıştır.

Taşın yapısındaki minerallerin Dünya da ki hiçbir materyalle ve mineralle benzeşmediği ortaya çıkmıştır.

Taşın nasıl bu denli mavimsi bir renk aldığı ve solmadığı da ayrı bir muammadır.

Utrecht Üniversitesinde yapılan bir testte güçlü asitlerin ve çözeltilerin bu taşa tesir etmedikleri de ortaya çıkarıldı.  Hatta 3000 santigrat dereceye kadar ısıtılarak değişim geçirip geçirmeyeceği de gözlemlenmeye çalışıldı fakat buna rağmen bile taşta ve yapısında en ufak bir değişime rastlanamadı.

İşin en ilginç yanı ise taşın yapısının %77,17 oranında saf oksijenden oluşuyor olmasıydı. Geriye kalan kısım ise karbon, kalsiyum ve tanımlanamayan bir başka elementten oluşmasıydı.

55.000 yıllık bir geçmişe sahip bir kayada bu denli saf oksijen nasıl olabilirdi. Bilim adamları bu konuya halen bir açıklık getirebilmiş değiller.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir