Sosyal medya bunu konuşuyor! NASA’nın canlı yayınında UFO paniği

 

NASA’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) yaptığı canlı yayına yansıyan UFO’lar sosyal medyanın gündemine oturdu. NASA canlı yayınında, kameranın hemen altında uçan en az 10 küçük siyah cisim görüldü. Böylece UFO tartışmaları tekrar alevlendi.

UFO’lar gerçek mi değil mi derken, tartışmalar bitmiyor. Kimileri UFO’ların gerçek olduğunu ve hatta Dünya’yı ara ara ziyaret ettiğini düşünüyor. UFO meraklısı olarak tanımlayabileceğimiz bu kişiler, dünya dışındaki varlıkların bizlerle iletişim kurduğu konusunda zaman zaman oldukça kesin gibi konuşuyorlar. Ancak kimileri de UFO’ların varlığına inanmamakta ısrarcı. Tartışmalar devam ederken, bir UFO meraklısı NASA’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki canlı yayınında tartışmaları yeniden alevlendirecek bir şeyler gördüğünü iddia etti.

NASA CANLI YAYININDA 10 FARKLI CİSİM! UFO MU?

3 Temmuz Cumartesi günü meydana gelen olayda, UFO meraklısı “Mr. MBB333” isimli YouTube kullanıcısı, NASA’nın ISS’deki kameralar ile yaptığı canlı yayında, kameranın hemen altında uçan en az 10 küçük siyah cisim gördüğünü iddia etti. Kullanıcı, iddiasını YouTube’a yüklediği videoyla da destekledi.

ABD İstihbarat Topluluğu’ndan UFO raporu

YouTube kullanıcısı söz konusu videoda nesneleri yuvarlak içine aldı ve böylece izleyicileriyle paylaştı. Görüntülerle birlikte cisimlerin UFO olabilme ihtimali gündeme geldi.

ISS CANLI YAYINI DA KONTROL EDİLDİ

UFO hayranları, cisimlerle ilgili düşüncelerini paylaşmadan önce ISS canlı yayınına baktı. Biri, ISS kameralarını kontrol ettiğini ve o küçük lekelerin hala orada olduğunu söyledi.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir