İngiliz gazeteci Daily Express’in servis ettiği habere göre 51 Bölge ye en yakın şehirlerden birisi olan Nevada da yaşayan bir vatandaş evinin çevresinde yaşanan aktiviteleri izlemek için evinin ve arazisinin bir kısmına hareket sensörlü kameralar kurdu. Sabah sonuçları görmek üzere kayıtları incelediği sırada gördüğü şey karşısında adeta şok oldu.

Kişi çekmiş olduğu videoyu izlerken uzaktan evine doğru hızla yaklaşan ve orta irtifada seyir eden tuhaf kanatsız metalik yapılı uçan bir diski fark etti. Nesne klasik metalik yapılı UFO’lara tıpatıp benzemekteydi.

Kameraya yakalanan bu görüntüyü daha sonraları Youtube kanalına yükleyip videonun başlığına şu sözleri yazdı:

“Burada Nevada’da, bir UFO’yu kaydetmeyi başardım. Bu görüntüyü hareket sensörlü kameram ile kaydettim. İnanılmaz, bir jet ya da uçak olduğunu sanmıyorum. Böyle bir uçağı daha önce hiç görmedim. Yine de oldukça hoş”

Rachel kasabası 51. Bölgeye (yaklaşık 20 km) mesafede bulunduğundan, bazı komplo teorisyenleri görüntülerdeki uçan cismin test aşamasındaki yeni bir tür uçak olduğunu söylerseler de bu görüntüyü izleyenleri tatmin etmemiştir.

UFO araştırmacıları ise bu nesnenin tamamen dünya dışı kaynaklı bir araç olduğu konusunda hem fikirler. İlk izlenimlerdeki detaylar araştırmacıların bu iddiasında haklı oldukları yönünde kanıtlar sunmakta. Cismin hızı, şekli, kanat ve pervanesinin olmaması, jet motoruna benzer bir ses çıkarması, metalik yapısı bu uçan nesnenin bilinen bir hava aracı olmadığını kanıtlamaktadır.

 

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !