İngiliz gazeteci Daily Express’in servis ettiği habere göre 51 Bölge ye en yakın şehirlerden birisi olan Nevada da yaşayan bir vatandaş evinin çevresinde yaşanan aktiviteleri izlemek için evinin ve arazisinin bir kısmına hareket sensörlü kameralar kurdu. Sabah sonuçları görmek üzere kayıtları incelediği sırada gördüğü şey karşısında adeta şok oldu.

Kişi çekmiş olduğu videoyu izlerken uzaktan evine doğru hızla yaklaşan ve orta irtifada seyir eden tuhaf kanatsız metalik yapılı uçan bir diski fark etti. Nesne klasik metalik yapılı UFO’lara tıpatıp benzemekteydi.

Kameraya yakalanan bu görüntüyü daha sonraları Youtube kanalına yükleyip videonun başlığına şu sözleri yazdı:

“Burada Nevada’da, bir UFO’yu kaydetmeyi başardım. Bu görüntüyü hareket sensörlü kameram ile kaydettim. İnanılmaz, bir jet ya da uçak olduğunu sanmıyorum. Böyle bir uçağı daha önce hiç görmedim. Yine de oldukça hoş”

Rachel kasabası 51. Bölgeye (yaklaşık 20 km) mesafede bulunduğundan, bazı komplo teorisyenleri görüntülerdeki uçan cismin test aşamasındaki yeni bir tür uçak olduğunu söylerseler de bu görüntüyü izleyenleri tatmin etmemiştir.

UFO araştırmacıları ise bu nesnenin tamamen dünya dışı kaynaklı bir araç olduğu konusunda hem fikirler. İlk izlenimlerdeki detaylar araştırmacıların bu iddiasında haklı oldukları yönünde kanıtlar sunmakta. Cismin hızı, şekli, kanat ve pervanesinin olmaması, jet motoruna benzer bir ses çıkarması, metalik yapısı bu uçan nesnenin bilinen bir hava aracı olmadığını kanıtlamaktadır.

 

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir