Yakın zaman önce Pentagon, Savunma bakanlığına bağlı 2004 ve 2015 de çekmiş olduğu ve radarlar tarafından da tespit edilen 3 adet UFO videosunu yayınlamıştı. Bu durum gündeme bomba gibi düşerken Pentagon bu cisimlerin kaynağını yine üstü kapalı olarak basına duyurmuştu. Senatonun baskısı ile gerçekleşen bu durum Amerikan hava sahalarının ihlalini ilgilendiren bir durum içerdiği için ulusal güvenlik ihlali gerekçesi ile zorunlu olarak gündeme taşınmıştı.

Ardından Pentagon sözcüleri ise cisimleri dünya dışı kaynaklı olarak değil yine tanımlanamayan ve muhtemelen bilinmeyen bir teknolojiye ait olabilecek bir tür hava araçları olarak lanse etmişti. Yani bunun içerisinde (Yeni teknolojiler, casusluk amaçlı drone’lar ve tanımlanamayan göksel fenomenler) olabileceğini ima etmişti. Direk dünya dışı uzay araçlarıdır sözcüğünü kullanmadan konuyu yoruma açık bir biçimde geçiştirmeyi tercih etmişlerdi.

Şimdi de yine benzer üstü kapalı bir ifade ile özel bir araştırma birimi kurma çabası içerisindeler. Çünkü bu tür teknoloji üstü araçların gözlemlerinin artması, yakın temaslar, hava ihlallerinin çoğalması, bu durumu inkâr edilemeyecek boyutlara taşıdı. Bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Bakanlığı (Pentagon) bünyesinde resmi UFO gözlem birimi kuruldu.

Bakanlık Sözcüsü Susan Gough, resmi adı “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu” olan birimin başlıca görevinin, tanımlanamayan obje ve olayların doğasını ve kaynağını daha iyi anlamak olduğunu ifade etti. Ancak yetkililer yine, burada “tanımlanamayan fenomen” olarak adlandırılan objelerin uçan daireler ya da uzaylılar değil, casusluk faaliyeti için kullanılan insansız hava aracı (İHA) ve benzeri yeni teknolojiler olduğunu belirtiyor.

ABD Donanmasına bağlı olarak faaliyet gösterecek olan çalışma grubunun, “Tanımlanamayan cisimleri bulmak, analiz etmek ve bunları bir katalog haline getirmekten sorumlu olduğunu belirten Susan Gough, Pentagon’un ABD hava sahasına izinsiz olarak giren her objeyi çok ciddiye aldığını dile getirdi. Geçtiğimiz haziran ayında Amerikan Senatosunun konuyla ilgili bilgi talep etmesi üzerine, o dönem henüz resmiyet kazanmamış bir UFO gözlem biriminin varlığı ortaya çıkmıştı.

Bu oluşum, bundan böyle Pentagon’a bağlı olarak resmi statüde faaliyetlerini sürdürmeye başlamasıyla Amerikan Kongresi tarafından denetlenebilir hale gelecektir. Sözün kısası adın ve maksadı ne şekilde gösterilirse gösterilsin dünya semalarımız tanımlanamayan gezegenimiz dışından gelen çok üst teknolojiler tarafından sıkça ziyaret edilmekte. Ve henüz savunma bakanlıkları, ordu ve üst düzey birimler bu konuya karşı net bir çalışma içerisinde değiller.

Gün geçtikçe işin ciddiyeti artmakta olduğundan bir an önce bu durumla ilgili çok ciddi çalışmalar yapılmalı ve elde edilen bilgiler kamuoyu ile paylaşılmalı. Çünkü böylesi evrensel bir konu örtbas edilerek geçiştirilecek ve halktan saklanacak bir olgu değildir. Biz Orion UFO Araştırma Merkezi olarak işin takibinde olacak ve halkımızı bilgilendirmeye gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir