PENTAGON’UN UFO AÇIKLAMASI

Pentagon tarafından yakın zaman önce yayınlanan ve açıklamak zorunda kaldıkları video kayıtları ilk defa Kasım 2004, Ocak 2005 ve 2017 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri ve donanması tarafından kayıt altına alınmış radar ve kızıl ötesi kameralar ile tespit edilmiş dünya dışı varlıklara ait uzay araçlarının görüntülerinden oluşmaktadır.

Görüntülerde çok hızlı hareket eden değişik manevralarda bulunan ve radarların bile tespit etmekte zorlandığı avcı sistemlerinin kitlenemediği 3 adet cisim göze çarpmakta.

Görüntülerin ilk defa basına sızmasını sağlayan kişi 2005 ve 2012 yılları arasında kurulmuş olan ve daha önceleri ABD Savunma bakanlığında görev yapmış olan Luis Alonso’dur.  Luis Alonso daha sonraları Pentagon’daki görevinden ayrıldıktan sonra “TO THE STAR ACADEMY OF ART & SCIENCE” i kurmuştur. Bu oluşum sayesinde Savunma Bakanlığı içerisinden sızdırdığı görüntüleri dünya kamuoyu ile paylaşmıştır.

Basına sızan bu görüntüler sonrası Amerikan Senatosu yetkilileri bu durumun ulusal güvenliği tehdit edip etmediği hakkında bir soruşturma başlatmıştır ve Pentagon’dan konu ile ilgili detaylı bir rapor istenilmiştir. Yoğun baskı altında kalan Pentagon ise gerek baskıların sonucu gerekse ileride yapmayı planladıkları bazı gizli sebeplerden ki dolayı basına sızan bu 3 adet video kayıdı ile ilgili yazılı bir açıklama yapma gereği duymuşlardır.

ABD Savunma Bakanlığı sözcülerinden olan Sue Gough, yaptığı basın açıklamasında söz konu görüntülerdeki uçan objelerle ilgili şu dikkat çekici açıklamaları yapmıştır.

“Pentagon, daha önce sızdırılan bu görüntüleri, videoların gerçek olup olmadığı ve videoda daha başka şeyler olduğuna ilişkin yanlış anlamaları ortadan kaldırmak için” yayımladığını duyurdu.

Pentagon, internet sitesinde bu videoların “açıklanamayan hava fenomenlerini” yansıttığını belirtti.

Açıklamada, “Bakanlık, titiz bir incelemeden sonra gizliliğe haiz kapasite ve sistemlerimizi ifşa etmeyen, tanımlanamayan hava fenomenlerinin askeri hava sahasına yönelik ihlalleriyle ilgili sonrasındaki hiçbir soruşturmayı etkilemeyen, gizliliği kalkmış bu videoları yayımlamayı kararlaştırmıştır” denildi.

Bu açıklamada insanları ikileme sevk eden ve kafaları karıştıran çok dikkatli okunduğunda anlaşılan asıl cümle şudur. Bu görüntülerdeki uçan nesneler için kesinlikle UFO terimi dünya dışı zeki yaşam manasında kullanılmamakta hatta tam tersine bu objeler açıklanamayan doğa olayları gibi fenomenler olarak lanse edilmektedirler.

Yine net bir Dünya dışı zeki yaşam ibaresi kullanılmamakta ve üstü kapalı bir mesaj içeriği insanlara verilmektedir.

Buraya kadar her şey normal gibi gözükse de aslında hiçbir şey göründüğü kadar basit değil maalesef. Şimdi aklımıza takılan şu birkaç soruya cevap bulmaya çalışalım.

1 – Neden Dünya’nın büyük bir salgın ile mücadele ettiği bir dönemde böylesi bir açıklama yapma ihtiyacı duyuldu

2 – Daha düne kadar UFO’ların ve dünya dışı zeki varlıkların varlığını kabul etmeyen ABD şimdi ne maksatla var olabilecekleri yönünde beyanatlar vermeye başladı.

3 – ABD elinde buna benzer kaç rapor ve dosya mevcut.  Acaba ABD hükumeti daha ne gibi görüntü ve belgeleri çok gizli başlığı altında saklıyor.

4 – Varılmak istenen nokta ne.

                Tüm bunları anlayabilmek ve açıklaya bilmek adına öncelikle Büyük Planı görmemiz gerek.

Peki nedir bu büyük Plan?

İşte bu sorunun cevabı 1952 yıllarında hazırlanmış çok gizli başlığı altındaki bir CIA raporunda açıkça belirtilmekte.

Marshall Caldwell tarafından hazırlanan rapor da şu önemli satırlar yer almakta.

“Dünyada görülen UFO’lar insanlarda psikolojik bozukluklara ve paniğe sevk edecek potansiyele sahiptirler. Eğer Sovyetlerin elinde de bu şekilde dokümanlar varsa Sovyetler ABD halkına karşı UFO ve Uzaylı işgalini kullanabilir. Bu yüzden bu rapor ulusal güvenlik konseyine sunulmalı ve gerekiyorsa Sovyet halkına panik yaşatmak için çok hızlı bir şekilde ilk defa bizim tarafımızca kullanılmalıdır”.

Görüldüğü üzere UFO ve dünya dışı zeki yaşam olgusu ABD hükumeti tarafından ileride uygulamaya koyacakları bir projenin en önemli malzemelerinden biridir. Yaşanılacak sözde bir UFO istilası halinde kitleleri paniğe sevk edip onları diledikleri şekilde sevk edebilmek korkularından faydalanıp büyük topluluklar halinde kontrol edebilmek asıl amaçtır. Bu şekilde halk panikleyecek ve önlerine sunulan çare görünümündeki her komutu ve faaliyeti sorgulamadan yerine getireceklerdir.

Başından beri dünya dışı yaşamı red eden bir hükumetin bu gibi açıklamalarla aslında kendisini yalanlaması boşuna değildir. Çünkü bilindiği üzere ABD’nin her zaman bir görünen birde görünmeyen çok gizli bir planı mutlaka vardır.

Asıl amaçları sıralayacak olursak başlıklar halinde bunlar

  • Tanrıyı oynamak
  • Kitleleri ve toplumları korku panik ve benzeri sebepler sunarak kontrol edebilmek yönlendirmek
  • ABD’nin kaybetmeye başladığı imajını dünyanın kurtarıcısı rolü ile yeniden kazanmaya çalışması (Bilindiği üzere geçtiğimiz sene Başkan Donald Trump uzaydan gelebilecek saldırı ve tehditlere karşı Uzay kuvvetlerini kurmuştu).
  • Aşılama ve Çipleme sayesinde insanlara daha rahat ulaşım sağlamak ve yönlendirmek. Dilediğini yaşatıp istemediklerini imha edebilmek.
  • Ve en önemli sebeplerinden bir diğeri de Reptilyanlara enerji ve besin sağlamak. Bilindiği üzere Reptilyan denen dünya dışı varlıklar insanların negatif enerjileri üzerinden beslenmekte ve güçlenmekteler. Gündelik gıdalarının bir kısmını da açığa çıkan negatif bioenerjilerden sağlamaktadırlar.

Bu satır başlıklarından bazılarını baz alan The Guardian gazetesi, Pentagon’un bu kararının videoları meşrulaştırdığını ve bunların insanların dünya dışı varlıklarla etkileşimine ilişkin spekülasyonları artırabileceğini vurgulamıştır.

ABD Donanması’nın UFO bildirimleri için yayımlanmış bir genelgesi mevcut.

Demokrat Partili eski Senato Başkanı Harry Reid, Twitter mesajında bu videoların bu alandaki “araştırma ve malzemelerin çok küçük bir bölümünü yansıttığını” bildirmiştir.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir