Rusya’da bulunan Altay özerk bölgesinde yer alan Karakol köyü yakınlarında keşfedilen mağara resimleri yeniden UFO ve dünya dışı yaşam meraklılarını harekete geçirdi. Gün geçmiyor ki dünya dışı zeki yaşama dair yepyeni kanıtlar ve belgeler ortaya çıkmasın.

Bunlardan bir tanesi daha bu kez Rusya’nın içerisinde yer alan Altay özerk bölgesinde yer alan Karakol Köyü yakınlarında bir mağara içerisinde bulundu. Mağara içerisinde bulunan çizimlerde başlıklarında ışıklar taşıyan, boynuzlu, tüylü insanımsı figürler görülmekte. Geçmişleri en az 5000 yıl öncesine ait bronz çağının insanlarına benzemeyen türde kıyafetler giyen sıra dışı bu figürler tek parça giymiş kafalarında kaskları bulunan dünya dışı varlık figürleri ile oldukça benzerlikler göstermektedir.

İlk defa 1985 yılında keşfedilen mağara daha sonraları detaylıca incelenmiş ve iç kısımlara doğru girdikçe bu çizimlere rastlanmıştır.

Daha sonraları Moskova, Kurchatov Enstitüsü’nden bilim insanları yaptıkları detaylı incelemeler sırasında en çok resimler üzerinde kullanılan kırmızı boyadan ve çizimlerdeki sıra dışı detaylardan etkilenmişlerdir.

Bazı ressamlar bu rengi elde etmek için değişik kimyasallar ve bazı ısı değişimleri kullanmışlardır. Bilim adamlarının akıllarına takılan en büyük soru işaretlerinden en önemlisi de buydu. Acaba bu çizimleri yapanlar bu tekniği nereden ve nasıl öğrenip uygulamışlardı?

Kurchatov Enstitüsü’nün senkrotron araştırma departmanı başkanı Roman Senin, “Kırmızı renk pigmentlerinin bileşenlerinde kademeli olarak kristalleşmeler tespit ettik. Bazı yapılar doğal numunelerin tipik bir örneği değil, ısıl işlem ürünüdür. Kısacası, ilkel sanatçı, ihtiyacı olan rengi elde etmek için minerali belli bir sıcaklığa kadar ısıtmıştır. ” demektedir.

Rus Arkeoloji Enstitüsü’nden Alexander Pakhunov da konu ile ilgili olarak: “Karakol Mağarasında bu bulunan gömülerin üzerinde kullanılan boyaların kompozisyon analizinin sonuçları, Altay’ın eski sakinlerinin pigmentleri renk ve özelliklerle ayırt etme yeteneğine tanıklık ediyor.” demektedir.

Sonraki incelemelerde bilim insanları, mağara girişindeki çizimlerin dışında buralara bazı gömü işlemleri yapıldığını da ortaya çıkmıştır. Kayaların yanı sıra kabileler de ölülerini aynı renklerle boyamaktaydılar. Ele geçen gömülerin vücutlarında özellikle göz yuvalarının altında kırmızı noktalar bulunmuştur.

Ayrıca kaşlarda da siyah ve gümüş rengi bir mineralin izleri bulunmuştur. Yeni çalışmanın sonuçları, Mayıs 2020’de Lizbon’daki 43. Uluslararası Arkeoloji Sempozyumunda kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir