SEVİNÇ GÖZ YAŞLARIMLA “HOŞ BULDUK”

Size; son zamanlarda çok sık karşımıza çıkan türden ‘İçindeki özgürlüğü dışarı çıkart, değişimi onayla ve yakınında sana uymayan ne varsa, bağlarını kopart ve ileri doğru git!’ telkinlerinde bulunanlar gibi egoistçe, tekilci bir zafer nidası ile gelmedim! Hele bu telkinleri yaparken, iyileştirmeye çalıştığı insanları üst bilinç katmanlarından, kozmik bilinçten ve birleşmeden bi haber bırakan, stratosfer altı bir tavırla asla gelmedim!

Size; yıllardır tek başına kendi içselliğimde, sonsuzlukla birleşerek, çok yalnız, ama sabırla geçirdiğim zaman diliminin sonunda, kavuşma göz yaşlarımla geldim! ‘Hoş bulduk’ diyorum sizlere kozmik dostlarım ve akrabalarım! Hoş geldiniz sizler de gönlüme!..

Aramızda yaşı kırkın üzerinde olanlar kesinlikle hatırlayacaklardır. Gençlik yıllarında içsel yolculuklarına çıkmış olanlarımız, o zamanlar nasıl da ‘Çatlaklar ve Kaçıklar’ olarak nitelendirilirlerdi değil mi?.. Bir de şimdi bakıyoruz da; her tarafımız aydınlanmayı öğretmeye niyetlenmiş ne çok yaşam koçuyla kuşatılmış durumda!.. Bilgelik Bilinci adına en çok kızdığım konuysa; bu kişilerin çoğunun, aslında içsel aydınlanmanın üst katmanları ile ilgili değil de, dünyevi çözümlere odaklı olarak işi ele alıyor olmaları ve telkinde bulundukları insanları da temeli sağlam olmayan bir nevi özgürlük formülleriyle aslında riske sürüklemeleri… Gerçek Spiritüalistlerin yanında onlar; isim yapmış, gerçek tasarımcı mimarların, piyasada kopya iş ve uygulamalar yapan taşeronları gibiler. Sizlere bu tanışma yazımda özellikle biraz kendi düşüncelerimden ve olaya yaklaşım şeklimden bahsediyorum ki; birbirimizi iyi tanıyalım.


Özledim sizleri… Hem de çok!.. Otuz yılı aşkın süredir kendine müslüman şekilde içsel genişlemelerde olmanın, dost gönüllerle paylaşımlarda bulunmamanın benliğe verdiği yükü hepiniz bilirsiniz eminim. Bu yüzden size sevinç göz yaşlarımla geldim!..

Dünya nüfus genelinde azınlık olduğumuzu gayet iyi biliyorum. Bizler son dönemin modern, filozof, kozmik ve bilge ucubeleriyiz!.. Diğer taraftan bakanların ağzından bu betimlemeyi neşelenerek yapıyorum.

Ben ucube bir mimar, çocuk bir bilge, tasarımcı, ucube bir yazar ve şairim!.. Ama her şeyden önemlisi; dünyadışı yaşamın da Yüce Yaratanımız tarafından yaratıldığına ve  en doğal gerçek olduğuna şüphesiz inanan bir ucubeyim!.. İlerleyen zaman içinde göreceksiniz; ben sizleri Arıza Adam’ın aykırı ve komik tarzıyla, sıkmadan, tersine neşenize neşe katarak rahatlatan, düşündüren ve dost bilgelik cümleleri ile gönlünüze sular serpen bir yazar olarak bu sayfalar üzerinden sık sık ziyaret edeceğim. Kozmosda sadece ileri düzey teknoloji, ruhanilik ve bilgelik yok ki… Kozmosda mizah da, eğlence de var! Yoksa da biz yaparız anasını satayım! Hayal ettiğimiz her şey için gerekirse alemler içinde bir evren daha açar, onları da orada yapılandırırız. O evrenin kurallarını da en baştan bizzat biz koyarız!

İlk yazımda sizi daha fazla oylamadan; sizleri şu tatlı gönlümden, Howard Menger, George Adamski, Billy Meier, Ramtha, Ra ve Kryon selamı ile öpüyorum! Ve tabii son yıllarda artmış olan onca UFO vakasına rağmen, halen kafasını toprak altından çıkartıp da, göğe bir kere bile bakmayan bütün devekuşlarına gülüyorum!..

Ömer Dalman

Arıza Adam

www.youtube.com/arizaadam