Ufoloji tarihi açısından 20. yüzyılın en iyi şekilde izlenip kayda alınmış UFO gözlemleri hiç kuşkusuz “Meksika UFO akınları” dır. Ülkenin hemen her yerinden çekilen birbirinden ilginç görüntüler bir araya getirilerek Dünya basınında defalarca belgeseller şeklinde yayınlandılar. Şuan 1000’lerce saatlik amatör fotoğraf ve video kayıtları bu durumun en güzel kanıtıdır.

Günün her saati çekilen görüntüler bu uçan esrarengiz nesnelerin çıplak gözle dahi rahatlıkla gözlenebilmelerine ve görüntülenmelerine imkan vermektedir. Meksika UFO olaylarının bir etkileyici yanı da çoğu zaman yüzlerce kişinin şahitliğinde gözlemleniyor olmaları. Ulusal bir bayram kutlamasında, konserde, askeri ve sivil yürüyüşlerde, stadyum gibi toplu spor faaliyetlerinin yapıldığı mekanların hemen üzerinde, şehir meydanlarında aniden ortaya çıkmakta ve objektiflere yakalanmaktalar.

Meksikalı bir UFO araştırmacısı çekilen bu görüntüler hakkında şunları söylüyor:

“UFO’ları görmek ya da filme çekmek için uzman bir araştırmacı olmanız gerekmez. Eğer video kameranız varsa önce sabırlı olmayı öğrenin. Ve gece yarısı ile sabaha karşı 4:00 arasında uyanık kalmayı başarabiliyorsanız bekleyin. Mutlaka bir şeyler yakalayacaksınız.”

Meksika hükümeti ve yetkilileri UFO olgusuna öyle alışmışlar ki bu konuda ne basında nede askeri ve üst düzey yetkililerin açıklamalarında bir sakınca görmüyorlar. Çünkü UFO’lar ve dünya dışı varlıklar kültürlerinin ve yaşamlarının vazgeçilmez birer parçası haline gelmiş. Zaten bu durumu saklamak isteseler bile çekilen sayısız görüntü ele geçen materyaller gözlemler raporlar bu durumun saklanmasını imkansız kılacak büyüklükte.

Bilindiği üzere medyaya yansıyan görüntülerde UFO’larda da oldukça farklılıklar gözlemlenmekte. Metalik yapılı klasik disklerin ötesinde birde üçgeni, puro biçimli, plazma ve organik görünümlü olan ve sürekli form değiştiren cisimlerde objektiflere yakalanmakta.

Bazen yalnız başlarına bazense gruplar ve filolar halinde manevralarıyla göksel bir şölen sergileyen bu dünya dışı uzay araçları bizlere evrende insan oğlundan çok daha başka zeki varlıkların olduğunu gösteren en güzel kanıtlardır.

Birde bu değişik formlardaki UFO’ların yanına şimdi yeni bir fenomeni daha ekleyebiliriz. Meksika da artık alışıla gelmiş ve ABD’nin de bazı eyaletlerinde görülen ve görüntülenen Uçan İnsanımsılar ( Flying Humanoids) gerçeği.

Uçan İnsanımsılar adı verilen bu fenomen daha çok UFO’ların gözlemlerinden önce yada hemen sonrasında ortaya çıkıyor. UFO gözlemleri ile eş zamanlı olarak ortaya çıkan bu uçan varlıkların biyolojik bir canlı mı yoksa bir tür robot mu olduğu henüz anlaşılabilmiş değildir.

Çekilen görüntülerde havada aniden form değiştiren insanımsı bir hal alan, başında kaskları, sırtlarında yada altlarında uçmalarına yardımcı olan araçları, yüzlerinde oksijen maskeleri ile gökyüzünde manevralar yapıp havada süzülen bir takım canlı benzeri nesneler görülmekte.

Çok yüksek mesafelerde seyredebilen bu varlıklar gözlemciler tarafından net bir biçimde kameralarca kayıt altına alınabiliyorlar. Sıradan bir insan ile kıyaslandığında oldukça büyük ve iri oldukları gözlerden kaçmıyor. Bazı incelenen görüntülerdeki varlıkların neredeyse bir helikopterin boyutuna denk gelecek büyüklüğe sahip oldukları anlaşılmıştır.

Meksikalı bir araştırmacı olan Santiago Yturria 1974 yılından beri UFO’lar ve dünya dışı yaşam hakkında çalışmalarını büyük bir özenle sürdürüyor. Ve elinde sayısız görüntüden oluşan dev bir arşive sahip. Bunlar içerisinde Uçan İnsanımsılarla ilgili büyük bir arşivde göze çarpıyor.

2005 Mart’ında “Uçan İnsanımsılar” hakkında yazdığı bir makalesinde şu sözlere yer veriyor:

“ Meksika “Uçan İnsanımsılar” fenomeni 2000 yıllarında fark edilmeye başlandı. Belki o zamana kadar da vardı ama daha önce video ile belirlenmemişti. Şubat, Mayıs, Temmuz ve Ekim 2000’de farklı kişiler farklı yerlerde “Uçan İnsanımsıları” tespit etmeye başladılar. UFO tarihinde son derece alışılmamış bir fenomen yaşanıyordu. Havada paraşüt, kanat gibi herhangi yardımcı bir nesne kullanmadan serbestçe uçan bu varlık yada ne nesneler uçak pilotları tarafından da görüldü. Ticari hava yollarında görevli olan bir pilot gözlem raporu verirken isminin gizli tutulmasını izledi. Varlığı gördüğünde piste inene kadar uçakla aynı yükseklik seviyesindeydi. Pilotun tanımına göre varlığın sırtında bir tür çanta vardı. Dahası kol ve bacakları da net bir biçimde görülüyordu”.

Benzer gözlemler ABD’nde de yapıldı. Resimler, Filmler çekiliyor ancak resmi bir kurum tarafından bu duruma bir açıklama getirilemiyordu.

Tanıkların ve araştırmacıların dediği gibi artık “Uçan İnsanımsılar” UFO literatüründeki yerlerini aldılar. Ve bu yeni fenomenle birlikte çözülecek yeni sırlar, cevapsız sorular ve uzun sürecek tartışmalar biz UFO araştırmacılarını bekliyor.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir