Bilim insanları onları arıyor… Pentagon videolarını yayımlıyor… “Onları” Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey Atacan’a sorduk.

Uzaya sinyaller gönderiliyor… Öte gezegenlerde yaşam olup olmadığı araştırılıyor. Belgeseller, sinema filmleri yapılıyor. Bilim insanları onları arıyor… İlk kez ülkelerin yöneticileri isimleriyle ortaya çıkıp “Onlar var” demeye başladı… Ve son olarak Pentagon’un yayınladığı UFO videoları… “Onları” Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey Atacan’a sorduk… Kuzey Atacan, Türkiye ve Dünya’daki UFO gözlemlerindeki artışı Spacemag Türkiye’ye anlattı…

Son yıllarda Dünya’nın her bölgesinde UFO gözlemlerinde ve görüntülerinde ciddi bir artış gözlemlenmekte. Bu gözlemlerin bazıları tanıklar tarafından yetkili kurum ve kuruluşlara rapor edilmekte; bazıları ise kimseye bildirilmemektedir. Bu raporlar ve görsel veriler Dünya’nın birçok ayrı noktasında bulunan Ulusal Rapor Merkezlerinde bir araya toplanmaktadırlar. 2012 ve 2020 yılları arasında yaşanan UFO gözlemleri ve elde edilen görüntüler, bu merkezlerde bir araya gelerek Dünya basını ile paylaşılmaktadır.

MUFON da isminden de anlaşılacağı üzere Dünya’nın en büyük UFO araştırma merkezlerinden olup; bu sayısız tanığı ve onların yaşadıkları UFO ve yakın karşılaşma gözlemlerini inceleyip elde edilen verileri görüntüleri analizlerden geçirerek gerçekliğini kanıtlayan ve bunu Dünya insanlığı ile paylaşan sayılı kuruluşlardan biridir. Dünya çapında derlenen UFO gözlemlerinden yola çıkılarak hazırlanmış bu ufak raporda hangi ülkelerin ya da Dünya üzerindeki noktaların 2012–2020 yılları arasında UFO’larca ne kadar sık ziyaret edildiğini görmüş olacağız.

Dünya’mızda üzerinde ekolojik, jeolojik, ekonomik, sosyal ve toplumsal anlamda çok ciddi değişimler yaşadığımız bu yakın dönemde, UFO gözlemlerinde yaşanan bu ciddi artışın bilinçli bir biçimde arttığını gözlemlemekteyiz. Önümüzdeki yıllarda UFO gözlemlerinin tüm Dünya’da ve ülkemiz üzerinde çok ciddi bir şekilde daha da artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Teknik görsel araç ve gereçlerin temini, yazılı ve görsel basın ile internet ağı gibi çok özel sosyal paylaşım ağlarının da desteği ve yardımı ile halkın artan ilgisiyle bu tür konuların basında daha çok uzun zamanlar yer alacağına ve bu durumun “Evrende Yalnız Olmadığımız Gerçeğine” ışık tutacağına inancımız tamdır.

TÜRKİYE VE DİĞER 11 ÜLKE

Elde edilen veriler sonucu yapılan istatistiksel verileri göre UFO’ların ülkemiz dışında en çok ziyaret ettikleri ülkeler aşağıdaki ufak rapora göre şöyle sıralanmıştır:

 • Meksika
 • Amerika
 • İngiltere
 • Arjantin
 • Fransa
 • Japonya
 • Peru
 • Danimarka
 • Brezilya
 • İskoçya
 • İtalya.

50 AYLIK UFO GÖZLEMİ 1 AYDA YAPILDI

Bu yıl toplanan raporlara göre MUFON’un sadece Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde yapmış olduğu sadece ağustos ayı verilerine göre gözlemlerin ve elde edilen görüntülerin ortalaması 1.013 civarındadır. Bu yaklaşık 50 aylık bir dönem içinde görülebilecek UFO gözlem ve yakın karşılaşmalarının bütününe eşit bir durumdur. Diğer ülkelerin geneline baktığımızda da bu durum aynı oranda artış göstermektedir.

2012–2020 öncesi dönemlerde Dünya genelinde yapılan gözlemler, raporlar, karşılaşmalar Dünya genelinde yüzde 35’leri bulurken; bugün bu rakamlar yüzde 65-85 seviyelerini göstermektedir. Bu durum içerisinde hükümetlerin yaşanan olaylar ve baskılar karşısında UFO Gerçeği konusunda açıklamalar yapmaları kaçınılmaz bir hal almaktadır. Başta Amerika olmak üzere Meksika, İngiltere, Fransa, Danimarka, İsveç, Brezilya hükumetlerinden sonra şimdi de 2020 yılı içinde Rusya, Uruguay Hava Kuvvetleri ile Yeni Zelanda ve Avustralya hükumetleri UFO raporlarını içeren birçok dosyayı halkın bilgisine açmıştır.

AP: “UFO BELGELERİNİN GİZLİLİĞİ KALDIRILSIN”

Yine geçtiğimiz aylarda, üst düzey bir düzine askeri yetkili Washington Ulusal Basın Kulübünde birçok önemli medya kuruluşunun katıldığı bir basın toplantısıyla, UFO gözlemlerinin birçok defa askeri üslerde ve nükleer başlıklı silahların ve füzelerin konuşlandırıldığı bölgelerde defalarca gözlemlendiğini itiraf etmişlerdir. Yakın zaman önce en yetkili ağızlardan biri olan Pentagon’un da UFO’ların varlığı hakkında açıklama yapması bunların en önemlilerinden bir tanesidir. Ayrıca Avrupa Parlamentosunda UFO belgelerinin gizliliklerinin kaldırılması üzerinde 4, 179, 180 ve 189 maddeleri dikkate alarak Avrupa İşlevselliği Antlaşması üzerinde bildiri yazıldı. Birliğin 33 meclis üyesinin anlaşarak yayınladığı bildiride Avrupa ülkelerinden arşivlerindeki UFO belgelerini halklarla paylaşmaları istendi. Medya kurumlarında, sivil toplum örgütlerinde ve bilimsel çalışmalar yürüten merkezlerde değerlendirilmek üzere kamuoyuna açıklanan bildiride, UFO’ların varlığı kabul edilerek ülkelerden ellerindeki UFO arşivlerini ifşa etmeleri istendi. Komisyon üyesi 33 devletin imza attığı bildiri tüm Dünya’da büyük yankı uyandırdı…

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir