1929 – 1945 yıllar arasında Almanların ürettiği Die Glocke isimli çan biçimli ufo tipine benzeyen cismi İsviçre’nin Solothurn beldesinde yaşayan Can Özkan adlı yurttaşımızın çektiğini söyleyen Orion Ufo ve Dünyadışı Varlıkları Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey Atacan, çok yakında dünya dışında iyiler ile kötüler arası yaşanabilecek bir tatsızlığa da özellikle dikkat çekti.

Araştırmacı Yazar Atacan gökcismin görüntülenmesi ile ilgili şunları söyledi, “İsviçre’nin Solothurn beldesinde yaşayan Can Özkan isimli bir Türk vatandaşımız 2 Temmuz 2021 tarihinde sabah işe gitmek üzere uyandığında saat 06:47 sularında evinin terasına çıkıyor.

Bu sırada ayılmak üzere temiz havayı içine çekerken evinin hemen karşısında havada asılı duran bir cisim fark ediyor. Cismin ne olduğunu daha iyi anlamak ve kaydedebilmek için hemen içeri girip cep telefonunu alıyor. Karşısında duran cisim hiçbir ses çıkarmadan öylece havada asılı halde duruyor. Cisim üzerinde herhangi bir kanat pervane veya itici güce rastlanmamasına karşın cisim yer çekimine karşı oldukça mukavemetli bir biçimde gökyüzünde süzülüyor.” dedi

Özkan’ın Samsung SM-N986B model cep telefonu ile kayıta girdiğini ve başarıyla görüntülediğini söyleyen Atacan sözlerine şöyle devam etti, “Cisim yaklaşık yarım saat kadar havada asılı vaziyette kaldıktan sonra usul usul gözden kayboluyor. Can Özkan çekmiş olduğu görüntülerin analizi için hemen Orion Ufo ve Dünyadışı Varlıkları Araştırma Merkezi’ne baş vuruyor.”

Ufolog Kuzey Atacan ve Cem Çorapçı ile görüşen Can Özkan yaptığı gözlem ve çektiği görüntüyle ilgili merkezi bilgilendirdikten sonra görüntüleri teslim ediyor ve cismin çok yönlü bir biçimde incelenmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Can Özkan’da yaptığı açıklamada: “Bölgenin görüldüğü üzere tepelik bir bölge olduğunu ve burada mağara sistemleri ile askeri bazı tesislerin bulunduğunu belirtiyor. Bu askeri bölgelerin yakınına kimselerin yanaştırılmadığını da sözlerine ekleyen Can Özkan, burada kesinlike sıradışı bazı şeyler oluyor ve ordu bundan haberdar. Ve birçok şeyi bizden saklıyorlar. O yüzden değil o bölgeye gitmek belli bir mesafeden görüntü almamıza bile izin verilmiyor.” diyor

Muhammet ALGAN UfoAr

By Muhammet ALGAN - UfoAr

UfoAr UFO Research Team Orion UFO Araştırma Merkezi İzmir Temsilcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir