Son yıllarda dünyanın her bölgesinde UFO gözlemlerinde ve görüntülerinde ciddi bir artış gözlemlenmekte. Bu gözlemlerin bazıları tanıklar tarafından yetkili kurum ve kuruluşlara rapor edilmekte bazıları ise kimseye bildirilmemektedir.. Bu raporlar ve görsel veriler dünyanın bir çok ayrı noktasında bulunan Ulusal Rapor Merkezlerinde bir araya toplanmaktadırlar. 2011 ve 2012 yılları arasında yaşanan UFO gözlemleri ve elde edilen görüntüler bu merkezlerde bir araya gelerek dünya basını ile paylaşılmaktadır. MUFON’da isminden de anlaşılacağı üzere dünyanın en büyük UFO araştırma merkezlerinden olup bu sayısız tanığı ve onların yaşadıkları UFO ve yakın karşılaşma gözlemlerini inceleyip elde edilen verileri görüntüleri analizlerden geçirerek gerçekliğini kanıtlayan ve bunu dünya insanlığı ile paylaşan sayılı kuruluşlardan biridir.

Dünya çapında derlenen UFO gözlemlerinden yola çıkılarak hazırlanmış bu ufak raporda hangi ülkelerin yada dünya üzerindeki noktaların 1980 – 2012 yılları arasında UFO’larca ne kadar sık ziyaret edildiğini görmüş olacağız.

Dünyamızda üzerinde ekolojik, jeolojik, ekonomik, sosyal ve toplumsal anlamda çok ciddi değişimler yaşadığımız bu yakın dönemde, UFO gözlemlerinde yaşanan bu ciddi artışın bilinçli bir biçimde arttığını gözlemlemekteyiz. Önümüzdeki yıllarda UFO gözlemlerinin tüm Dünyada ve ülkemiz üzerinde çok ciddi bir şekilde daha da artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Teknik görsel araç ve gereçlerin temini, yazılı ve görsel basın, ve İnternet ağı gibi çok özel sosyal paylaşım ağlarının da desteği ve yardımı ile halkın artan ilgisiyle bu tür konuların basında daha çok uzun zamanlar yer alacağına ve bu durumun “evrende yalnız olmadığımız gerçeğine” ışık tutacağına inancımız tamdır.

Elde edilen veriler sonucu yapılan istatistiksel verileri göre UFO’ların ülkemiz dışında en çok ziyaret ettikleri ülkeler aşağıdaki ufak rapora göre şöyle sıralanmıştır.

( Meksika – Amerika – İngiltere – Arjantin – Fransa – Japonya – Peru – Danimarka – Brezilya – İskoçya – İtalya )

Bu yıl toplanan raporlara göre MUFON’un sadece Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde yapmış olduğu sadece Ağustos ayı verilerine göre gözlemlerin ve elde edilen görüntülerin ortalaması 1.013 civarındadır. Bu yaklaşık 50 aylık bir dönem içinde görülebilecek UFO gözlem ve yakın karşılaşmalarının bütününe eşit bir durumdur.

Diğer ülkelerin geneline baktığımızda da bu durum aynı oranda artış göstermektedir. 2011 – 2012 öncesi dönemlerde dünya genelinde yapılan gözlemler, raporlar, karşılaşmalar dünya genelinde %15’leri bulurken bugün bu rakamlar % 55-60 seviyelerini göstermektedir.

Bu durum içerisinde hükümetlerin yaşanan olaylar ve baskılar karşısında UFO Gerçeği konusunda açıklamalar yapmaları kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Meksika, İngiltere, Fransa, Danimarka, İsveç, Brezilya hükümetlerinden sonra şimdi de 2012 yılı içinde Uruguay Hava Kuvvetleri ile Yeni Zelanda ve Avustralya hükümetleri UFO raporlarını içeren birçok dosyayı halkın bilgisine açmıştır.. Yine geçtiğimiz aylarda, üst düzey bir düzine askeri yetkili Washington Ulusal Basın Kulübünde birçok önemli medya kuruluşunun katıldığı bir basın toplantısıyla, UFO gözlemlerinin birçok defa askeri üslerde ve nükleer başlıklı silahların ve füzelerin konuşlandırıldığı bölgelerde defalarca gözlemlendiğini itiraf etmişlerdir..

Ayrıca Avrupa Parlamentosunda UFO belgelerinin gizliliklerinin kaldırılması üzerinde 4, 179, 180 ve 189 maddeleri dikkate alarak Avrupa İşlevselliği Antlaşması üzerinde bildiri yazıldı. Birliğin 33 meclis üyesinin anlaşarak yayınladığı bildiride Avrupa ülkelerinden arşivlerindeki UFO belgelerini halklarla paylaşmaları istendi. Medya kurumlarında, sivil toplum örgütlerinde ve bilimsel çalışmalar yürüten merkezlerde değerlendirilmek üzere kamuoyuna açıklanan bildiride, UFO’ların varlığı kabul edilerek ülkelerden ellerindeki UFO arşivlerini ifşa etmeleri istendi.. Komisyon üyesi 33 devletin imza attığı bildiri tüm dünyada büyük yankı uyandırdı…

Türkiye UFO Ziyaretleri 2010 – 2012

Ülkemizde UFO gözlemleri açısından UFOloji literatüründe çok önemli bir yer tutmakta. Önceki zamanlara oranla daha fazla sivil ve resmi kişilerce önemli tanıklıklar yaşanmakta ve zaman zaman bu gözlemler amatör kameralarla vatandaşlarımız tarafından fotoğraflanıp, filme alınarak belgelenmektedir.

Elde edilen bu görüntüler yerel basında ve yabancı basında paylaşılmakta ve analiz edilerek gerçeklikleri kanıtlanmaktadır.

Türkiye genelinde 2011 – 2012 arası çekilen UFO fotoğraf ve videoya alınan görüntü sayısı : 1000 civarıdır. 5000 e yakın UFOgözlemi ve raporu da yetkili grup ve kurumlarca kayıt altına alınıp değerlendirilmektedir.

1000 kadar görsel materyal arasından yapılan analizler sonucunda yaklaşık 700 civarı incelemeler sonucunda gerçekliği kanıtlanmıştır. Bu sayının dışında kalan görsel materyaller ise doğal fenomenler, çin fenerleri, lens yanılması, kuş, leke, fotomontaj olarak ayırt edilmiş tanımlanmıştır. Analizden geçen görüntüler ise bugüne dek ülkemiz çapında çekilen en net UFO görüntülerine sahip doneler olarak literatürdeki yerini almışlardır.

Türkiye genelindeki UFO gözlemlerinin ve kayıtlarının yapıldığı bölgeler sırayla şu şekildedir.

İstanbul ve çevresi, Antalya, Alanya, Fethiye, Ordu, Bursa, Samsun, Ankara, İzmir, Efes ve çevresi, Aksaray, Manisa, Afyon, Uşak, Bolu, Denizli, Kayseri, Sivas, Nevşehir, Konya, Sivas, Edirne, Bilecik, Kırıklareli, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Safranbolu, Giresun, Gümüşhane, Kıbrıs, Adıyaman, Ağrı, Siirt, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Zonguldak, Avşa adası, Ayvalık, Çorum, İzmit, Bolu ve Uşak..

Türkiye’ de son 10 yıldır yapılan ihbar ve gözlemlerdeki artış her yıl %15-20 civarındayken, 2012 yılında yapılan gözlem ve ihbar sayısı, 2009-2010 ve 2011 yıllarında yapılan ihbar ve gözlem sayılarına ve oranlarına göre %60 artış göstermiştir.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir