ABD’li bir nükleer denizaltı USS Connecticut, Asya-Pasifik bölgesi açıklarında batık haldeyken bir “Tanımlanamayan Batık Nesneye çarparak birkaç denizciyi yaraladı.

Gayri resmi olarak sızdırılana göre, nesne çok büyüktü ve büyük hasara neden oldu. Neyse ki, can kaybı olmadı.

Cumartesi günkü olaya neyin sebep olduğu belli değildi, ancak geminin “tamamen çalışır durumda” olduğunu söylediler.

Kimliği belirsiz yetkililer ABD medyasına, çarpışmanın Güney Çin Denizi’ndeki uluslararası sularda meydana geldiğini ve 11 denizcinin yaralandığını, çarpışmanın ardından hepsinin gemide tedavi edildiğini söyledi.

Nesne bir denizaltı değildi

Göre  AP  ajansı, yetkililer USS Connecticut çarpıştı nesne başka denizaltı olmadığını söyledi.

Ajans tarafından belirtilen yetkililerden biri, batık bir gemi veya konteyner veya başka bir bilinmeyen nesne olabileceğini söyledi.

Singapur merkezli bir savunma ve güvenlik uzmanı olan Alexander Neill, BBC’ye, çarpışmanın neden olduğu yaralanmaların sayısının denizaltının muhtemelen “çok hızlı giden büyük bir şeye çarptığını” gösterdiğini söyledi.

Olayın “nadir ama duyulmamış” olduğunu ve bölgenin askeri faaliyetlerle ne kadar meşgul olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

“Güney Çin Denizi, birkaç farklı ülkeden gelen donanma gemileriyle dolu. Yüzey zanaatından çok fazla güç gösterisi olmasına rağmen, yüzeyin altındaki aktivite seviyesini görmüyorsunuz ”diye açıkladı Neill.

Çin devlet gazetesi Global Times tarafından yayınlanan yorumlarda   , Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Çin’in olay hakkında “ciddi endişe” duyduğunu ve ABD’den misyonun amacı da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı vermesini istediğini söyledi.

Daha sonra denizaltının ABD’nin Guam topraklarına doğru gittiği bildirildi.

Davanın gizemi ve bilinen çok az şey ve Çin’in bunun kendilerine ait olduğu konusunda sorumluluk almaması, birçok haklı spekülasyona yol açtı.
En popüler olan ve popüler hale gelmesi uzun sürmeyen USS Connecticut’ın Tanımlanamayan Batık Nesne ile yakın bir karşılaşma yaşamış olmasıdır.

Ve bazı UFO’ların – ya da en azından su altı üsleri olan UFO’ların – olası sualtı kökenine ilişkin en son ifşaatlar  , ABD Donanması tarafından yarı yarıya kabul edildi.

ABD nükleer denizaltısı bu nesnelerden birine rastladı mı? Son zamanlarda doğrulanmayan yorumlar – ve birbiriyle çelişen resmi raporlar – bu yöne işaret ediyor gibi görünüyor:

Olayla ilgili olduğu iddia edilen bir dalgıç, bu derinliklerde yalnızca itici bir cismin “bu kadar hızlı gidebileceğini” ve karşılaşmanın sadece birkaç saniye içinde gerçekleştiğini, “denizaltının yarısına” yüzeysel olarak zarar verdiğini ve ardından denizaltının çekildiğini ifade etti. sekiz tekneyle uzaklaştı.

Kimliği belirsiz askeri görevli, olayın fotoğraflarının iki haftalık bir süre içinde ortaya çıkabileceğini belirterek, bunun bir “Tanımlanamayan Batık Nesne” olma olasılığını da kabul etti.

Şimdilik daha fazla ayrıntı açıklanmadı, ancak garip bir şey ortaya çıkarsa sizi burada bilgilendireceğiz.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir