Amerika’nın haber alam birimi olan CIA, 1949 yıllından beri Ağrı Dağı zirvesine yakın bir buz kütlesi üzerinde uzun zamandır çok gizli araştırmalar ve incelemelerde bulunuyorlardı Hatta öyle ki bu bölge üzerinde bilimsel çalışmalar yapıyoruz adı altında bir çok defalar insansız casus uçaklarla gökyüzünden görüntülemelerde bulundular. Uydu üzerinden de sayısız görüntüleme işlemi yaptıkları biliniyor.

Bu çalışmaların görünen yüzü Nuh’un gemisini aramak gibi gözükse de birde bu işin bilinmeyen bir tarafı daha vardı. Bilindiği üzere NASA’nın da uzay çalışmalarında hep bir görünen birde görünmeyen misyonları olduğunu ve bu misyonun içeriğinin dünya dışı yaşamı arama ve onlarla irtibat kurma projeleri olduğunu artık hepimiz çok iyi biliyoruz.
Son 10 yıldır sayısız bilim insanı ve üst düzey yetkili ajanlar bu bölgede incelemelerde bulunmuşlarsa da Nuh’un gemisine dair kesin bir kant elde edememişlerdir.

Fakat bu gizli araştırmalardan elde edilen bazı görüntüler onca sıkı takibe ve özene karşılık bir şekilde basına sızmayı başarmıştır. 7 yıldır bu konuyu yakından takip eden ve bizzat o bölgede incelemelerde bulunan Profesör Porcher Taylor Ağrı dağı zirvesine yakın bir yamaçta çekilmiş olan bu enteresan fotoğrafları bazı yayın organları ile paylaşmıştır. ABD’nin bilgi edinme yasasından faydalanan Taylor özel şartlara bağlı olarak konuyla ilgili açıklamalarda da bulunmuştur.

Basına sızan fotoğraflar arasında gizli askeri tesisler, işaretli bazı hassas noktalar, ve çok gizli başlığı altında toplanmış binlerce kare fotoğraf yer almaktadır.

Bu fotoğraflardan bizi özellikle ilgilendiren nokta; fotoğraflardaki bir çok karede buzul alana çakılmış yada inmiş gibi duran UFO fotoğrafları, ve fotoğrafların bir kaçında ise İnsanımsı yada robotumsu devasa bazı varlıkların görüntülenmiş olmalarıdır.

Görüntülerin elde edildiği koordinatları da veren Taylor bu çalışmanın asıl amacının uzaydan gelen ve dünyamızda üsleri bulunan bir takım zeki varlıklarla irtibat kurma ve onların teknolojilerini deşifre etme çabası olduğunu açıklamıştır.

Koordinatlar : ( yaklaşık 15.500 yükseklik : anormallik (39 ° 42’10 “N 44 ° 16’30” E “44 ° 16’30 N” ECoordinates yaklaşık 39 ° 42’10) Ağrı Dağı’nın Batı Platosu’nun kuzeybatı köşesinde yer almaktadır ft (4.724 m), dik bir düşüş yamaç olduğu fotoğraflardan görünen kenarında 16.854 ft (5.137 m) zirvesine, bazı 2,2 km (1.4 mil) batısında yer almaktadır.)

Bu görüntüler ilk defa 1949 yılında CIA in keşif araçları tarafından çekilmişlerdir. Daha sonraları da sayısız defa bu keşif inceleme, görüntüleme uçuşları sürdürülmüştür. ( 1949 – 1956 – 1973 – 1976 – 1990 – 1992 – 2003 – 2007 – 2009 – 20012 )

Elde edilen ilk görüntüler 1949 yılında Profesör Porcher Taylor tarafından Richmond Üniversitesinde görevli profesörlerle paylaşılmış ve daha sonraları bu görüntüler Stratejik ve uluslar arası çalışmalar Washinghton merkezli bir araştırma merkezinde incelendiler.

Daha sonra 1995 ve 2000 yılları arasında IKONOS uydusu kullanılarak yeniden bölge üzerindeki aktiviteleri izlemek için yeniden bölge üzerine odaklanılmıştır. IKONOS uydusu 5 Ağustos ve 13 Eylül tarihleri arasında 2000 kadar sıra dışı faaliyeti görüntülemeyi başarmıştır.

2006 yılında bu bilgilerin halkla paylaşılacağı söylense de bu görüntüler ve Ağrı dağı yamacındaki bu dünya dışı varlıklara ait faaliyetler hakkında en ufak bir açıklama yapılmamıştır.

Tek bilinen ise dünya dışı varlıkların Buzul kütlesi altındaki bir çok yeraltı merkezinde sayısız hareketlerde bulundukları ve bazı yerlere sayısız giriş çıkış olduğu bilgisidir.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir