Orion UFO Araştırma Merkezi 2. Başkanı: Cem Çorapçı Antalya da çekmiş olduğu yeni UFO görüntüleri ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. 2020 yılı Mayıs ayı içerisinde Antalya’nın Kepez ve Mazı Dağı semalarında görüntülemiş olduğu uçan nesneler görenleri şaşkına çevirirken bir yandan özellikle neden Antalya semaları diye akıllarda soru işaretleri uyandırıyor.

Sorulara cevap veren Cem Çorapçı Antalya’nın sadece sanıldığı gibi bir turizm cenneti olmasının dışında tarihi ve mistik atmosferi ile de oldukça çekici bir şehir diyor. Dünyamızın can damarları ve enerji merkezleri olan birçok ley hattının bu bölgede yer alması ve Akdeniz açıklarında yer alan bazı USO üslerininde bu yoğun trafiğe ve gözleme sebep olduğunu vurguluyor.

Cem Çorapçı: Bilindiği üzere USO (Undetified Swiming Object) Tanımlanamayan yüzen cisim’ lerin İngilizce baş harflerinden oluşan bir sözcük.  Gerek gökyüzünde gerekse su altında hareket edip manevralar yapabilin bu cisimler oldukça yüksek teknolojilere sahipler.  Bu yüzden yer yüzünde olduğu gibi su altında da rahatlıkla hareket edebiliyorlar. Su altındaki çok gizli üslerden havalanan gözlem araçlarının semalarımızda sıklıkla görülmelerinin başlıca nedeni budur.

Sadece 2020 yılı Mayıs ayı içerisinde ben kendim 20’nin üzerinde dünya dışı uzay aracını görüntülemeyi başardım. Bunu seneye vurduğumuzda varın gerisini siz düşünün semalarımızda nasıl bir yoğunluk söz konusunu olduğunu diyor Cem Çorapçı.

Aşağıda görmekte olduğunuz fotoğraflar Cem Çorapçının sadece Mayıs ayı içerisindeki gözlemlerinin sonucudur.

Yer: Antalya “Kepez / Mazı Dağı”

Tarih: Mayıs 2020

Fotoğraflar: Cem Çorapçı

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir