Gündeme bomba gibi düşen yeni bir kamera görüntüsü Area 51 in halen aktif olduğunu ve hakkında yapılan açıklamaların ne kadar doğru olduğunu yeniden gözler önüne serdi. Bir Youtuber tarafından çekilen görüntüler bu çok gizli üssün oldukça faal şekilde dünya dışı varlıklarla birlikte ortak projeler ürettiğinin en güzel kanıtlarından birini sunmuş oldu.

Aşağıda görmekte olduğunuz bu görseller Area 51’e 42 km uzaklıktaki Tikaboo tepesinin üzerinden çekilmiştir. Uzaklığa rağmen oldukça kaliteli bir kamera kullanılmış olması görselleri ve nesnelerin açıkça seçilmesine sebep olmuştur. Video kayıdı içerisinde askeri araçlar, helikopterler, yüzeyin üzerindeki tesisler ve yerden yeni havalanmış bir UFO açıkça seçilebilmekte.

Daha önceleride bölgeye akın eden ziyaretçiler ve araştırmacılar bölge üzerinde sayısız ışıklı cismi görüntülemişlerdir. Gökyüzünde aniden ortaya çıkan alışılmışın dışında hıza sahip ani manevralar yapan uçan cisimler görenleri korkutmuş ve büyük bir şoka sokmuştur.

Yerel halk raporlarında geniş arazilerde ve Area 51 civarında insanımsı koca kafalı siyah gözlere sahip bazı yabancı varlıklarında sıklıkla gözlemlendiklerini ifade etmişlerdir.

Geçtiğimiz perşembe günü, The Drive’ın web sitesinde yakın zaman önce Adventures With Christian isimli Youtube kanalında yayınlanan Area 51’in görüntüleri dikkatleri yeniden bu bölgeye çevirdi. Ultra güvenlik önlemleri altında korunan bu gizli bölge Nevada’nın güneyinde yer almaktadır. Sıradan bir hava üssü havası verilen fakat görünenin çok çok ötesinde gizli birtakım projelerin hükümetten bile gizlenerek yürütüldüğü özel bir merkezdir.

Rusya ile ABD hükümetlerinin arasında yaşanan teknoloji savaşları ve rekabetleri sonrası yeni üstün teknolojiler arayışına giren bazı derin birimler kurtuluşun dünya dışı zeki varlıklarla sağlanacak irtibatta olduğunu keşfetmiş ve onlardan alabilecekleri teknolojik bilgilerle gücü elde etme zirveye oynama sonucunda bu çok gizli yer altı üsleri ortaya çıkarmıştır.

Çok gizli olması ile birlikte savunma harcamalarındaki aşırı ödenekler tüm gözleri bu yer altı tesislerine çevirmiştir. Yerel halkın bu tesisler etrafında gözlemledikleri sıra dışı teknolojiye sahip uçan cisimlerin yanı sıra bölgede yaşayanların gözlemledikleri insanımsı garip varlıklarda bu üslerin az çok deşifre olmasına sebep olmuştur.

En gelişmiş ve gizli ABD silahlarını test etmek için kullanılan bu gizli kurulum, dünyanın en hermetik alanlarından biridir. 1989’da fizikçi Bob Lazar bu yer altı üslerinde dünya dışı varlıklarla birçok dünyasal UFO’nun yapımında çalıştığını iddia etti ve varlığını ve konumunu açıkladı. Ayrıca, tersine mühendisliğin uygulandığı birden çok uzay gemilerinin bu tesislerde silahlandırıldığını da itiraf etmiştir.

Bununla birlikte ve ABD ve ulus bilimciler ve komplo teorisyenleri grubunun baskısına rağmen, ABD hükümeti, Area 51’in varlığını 2013 yılına kadar sistematik olarak reddetmiştir.  Bob Lazar gibi daha bir sürü itirafçı bu konu hakkında çok özel açıklamalarda bulunsalar da gizlilik ve suskunluk günümüze dek devam etmiştir.

Kısa süre önce UFO’ları incelemek için Pentagon’nun gizli bir programı olduğu ve bunun için milyarlarca dolar harcama yapıldığının ortaya çıkması sonucu gözler yeniden bu gizli üslere çevrilmiştir.  Ralph Blumenthal, New York Times’ta yayınladığı haberde Savunma yetkililerin bu sır niteliğindeki faaliyetleri hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştur. Kanıtları ve belgeleriyle kamuoyuna sunulan birçok hadiseye karşılık net bir açıklama yapmayan Ordu ve gizli istihbarat birimleri konuyu sıradan bir araştırma ödeneği gibi gösterseler de bu halkın gözünde hiçbir itibar görmemiştir.

ABD derin hükumeti ise bu yapıların varlığını ve burada dönen gizli faaliyetleri saklamayı seçerek bunların sıradan askeri yapılar olduğunu açıklamıştır.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !