Bilim dünyası yeni bir gelişme ile yeniden hareketlendi. Ay’da yıldız geçidi mi var. Bu soru bilim dünyasını hem heyecanlandırdı hem de yeni tartışmaları beraberinde getirdi. NASA uzay aracı Apollo – 17’nin Ay yüzeyinde çektiği bir fotoğraf bilim dünyasını ayağa kaldırdı.

Literatürde solucan deliği olarak ifade edilen ve bilim kurgu dünyasının hakkında kitaplar yazdığı ve filmler çektiği yıldız geçidi Ay yüzeyinde fotoğraflandı. Eski ve yeni kaynaklar bu geçitlerin evrenin her yanında bulunduğunu söylediği yıldız geçitlerinden Dünya da Mısır ve Antartika da olduğu ifade ediliyor.

Hakkında ayrıca UFOlar için bir geçit bir zaman ve boyut kapısı olabileceği ihtimalleri üzerinde de konuşulan yıldız kapıları Ay yüzeyinde oldukça büyük boyutlu bir yapı olarak tarif ediliyor. Apollo – 17 den sonra yapılması planlanan Apollo – 18, Apollo – 20 projelerinin aniden iptal edilmelerinin asıl sebebi olarak Apollo – 17 nin çekmiş olduğu bu yıldız geçidinin olduğu düşünülüyor. NASA2nın henüz bu konu ile ilgili hiçbir açıklama yapmadığı yıldız geçidi bilim dünyasını konuyu araştırmak üzere harekete geçirdi.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir