Başkan Trump, ABD Donanması tarafından kaydedilen UFO gözlemlerindeki artıştan haberdar edildi.

Başkan Donald Trump, bu hafta donanma üst düzey pilotları tarafından son yıllardaki UFO gözlem ve raporlarındaki artışla ilgili olarak bilgilendirildi. Sadece bu yıl içerisinde yaşanan ve donanmanın bizzat şahit olduğu ve vakaların gerek radar kayıtları gerekse askeri diğer birimlerce tespit edildiği 25 vaka dikkatlerin yeniden bu konulara çevrilmesine neden oldu.

Başkan sunulan dosyalar sadece uzak mesafelerde uçan nesnelerin kayıtları ile değil yere inmiş halde yakından gözlemlenen devasa boyutlardaki aşırı hızlı manevralar yapan birçok dünya dışı uzay aracının raporları ile dolu.  Ve bu vakalar sadece rapor edilmekle kalmamış hatta birçoğu özel cihazlarla tespit edilip görüntülenmiş nesneler olarak çok gizli başlığı altında Başkan Trump’a sunuldu.

George Stephanopoulos’u cumartesi günü ABC News de yayınlanan röportajına katılan Trump’a UFO’lar ve dünya dışı varlıklar sorulduğunda kaşlarını kaldırıp alaycı bir ifade ile gülümsediği ve UFO’lara inanmıyorum dediği ifade edildi.

Trump verdiği röportajda “Donanma pilotlarının ne düşündüklerini bilmek istediğim için onları dinledim. Kısa bir toplantı oldu. Hepsi birden UFO gördüklerini söyleseler de ben şahsen UFO’lara inanmıyorum dedi”

Donanmanın kısa bir süre önce deniz kuvvetlerine operasyonları sırasında kendilerine rahat vermeyen alışmadık uçan cisimlerle ilgili rapor vermelerini kolaylaştıracak daha detaylı kılavuzlar hazırlattı ve dağıttığı biliniyor.

New York Times’a göre, pilotlar 30.000 feet’te uçan nesnelerin arkalarında herhangi bir iz bırakmadan süpersonik dalgalar oluşturmadan aşırı hızlarda ani manevralar yaparak dolaştıklarını bildirdiler.

Yakın zaman öncede ABD, Savunma Bakanlığı’nın merkezi olan Pentagon da daha önceleri hiç açıklama yapmadığı ve bildiği halde birçok vakayı sakladığı UFO’lar olarak bilinen dünya dışı uzay araçlarının varlığı hakkında çok özel bir raporu açıklamıştı.  Hatta bu konu hakkında yüksek bütçeli özel bir fon bile oluşturulduğu basına yansımıştı.

Aynı Savunma Bakanlığı, 10 yıldan uzun bir süre önce Kongre yönetiminde UFO’ları aramak için bir program düzenledi.

Program, havacılık tehditlerini tanımlamak için “tanımlanamayan hava olaylarına araştırma ve soruşturma yapan” Gelişmiş Havacılık ve Uzay Tehdit Tanımlama Programı “olarak bilinen gizli bir hükümet girişimi olarak oluşturuldu ve büyük ölçüde eski Senatör Harry Reid tarafından yönlendirildi ve gizli bir program olmamasına rağmen, son derece sınırlı kişilerle bu bilgi paylaşıldı.

Trump, Stephanopoulos’a “Ne olup bittiğini birlikte göreceğiz…” diyerek raporlarda yer almak istemediğini bu isteksiz sözleri ile belli etmekteydi. Dünya dışı yaşam hakkında bir bilgi sahibi olup olmadığı sorulduğunda Trump, “Bence harika pilotlarımız bunu biliyor ve bazıları da geçmiştekilerden biraz farklı şeyler görüyorlar … Neyle uğraştıklarına bakıyoruz ve bir şeyler öğrendiğimizde bunu ilk sizler paylaşacağım” diyerek konuyu geçiştirmiştir.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !