Bilindiği gibi bir çok UFO gözlemine sahne olan Brezilya Ufoloji yönünden oldukça zengin bir Güney Amerika ülkesi. Ama tüm UFO gözlemlerinin yanı sıra dünyaca ünlü çok önemli bir olaya da ev sahipliği etmiştir. 20 Ocak 1996 yılında yaşanan bu olay sadece Brezilyada değil tüm dünyada çok önemli yankılar bulmuştur. Bu ilginç olay, Varginha bölgesinde yaşanmış ve çok sayıda kişi tarafından gözlemlenmiş bir konuma sahipti.

20 Ocak sabahı saat 1:00 sularında O.Augusta ve Eurico Rodrigues adlı evli çift yaşadıkları çiftlik evinde hayvanlarından gelen garip sesler üzerine uyandılar. Hayvanların niçin bu şekilde davrandıklarını anlamak için dışarı çıktıkları sırada yere beş metre kadar inmiş, hafifçe havada dalgalanır vaziyette duran ilginç cismi fark ederler. Cisim yaklaşık bir minibüs büyüklüğünde, ışıksız, gri renkte, puro biçimli bir nesnedir.Yere inmiş gibi duran cisimin alt tarafından dumanlar çıkmaktadır. O.Augusta ve Eurico Rodrigues çiftinin çiftliklerine inen bu ilginç aracı gözlemlemesi üzerine garip cisim hızlanarak o bölgeden uzaklaşmıştır.

Aynı gün içerisinde Varginha kasabasından yaklaşık 80 km uzakta olan Alfenas yerleşim bölgesinden bir tanık saat 10:30’da 1,50 m boylarında ve başında üç garip çıkıntısı bulunan, maymun tipinde tuhaf bir yaratık gördüğünü bildirdi. UFO araştırmacısı olan Vitorio Pacaccini ve Avukat Ubirajara Franco Rodrigues ihbarı araştırmak üzere olay yerine giderler. Olay yerinde inceleme yaparken bu garip varlığı karşılarında gören araştırmacılar daha sonradan yanlarına katılan birkaç kişiyle birlikte çaresiz vaziyette duran varlığın üzerine basit bir balıkçı ağı atarak onu yakalarlar.

Yine aynı gün içerisinde öğlen saatlerinde Valquiria , Liliane ve Katia adında üç genç kız, okullarından çıkıp evlerine dönecekleri sırada hayatları boyunca asla unutamayacakları bir olayla karşılaştılar. 7 m yükseklikteki bir duvarın üzerinde durmakta olan maymun benzeri bir varlığı kendilerine bakarken gözlemlerler. Bu varlık tıpkı Alfenas bölgesinde ele geçen varlığın tıpa tıp aynısıdır. Gözleri kırmızı renkte olan bu varlık garip bakışlarıyla üç genç kızı izlemekteydi. Kızların gördükleri bu varlığı polise ihbar etmesi üzerine görevliler olay yerine gelerek ikinci yabancı varlığı da yakalarlar. Ele geçirilen bu iki garip varlık önce Varginha Bölge Hastanesi’ne götürülürler. Her türlü teknik donanıma sahip olan bu hastane çok iyi şekilde hizmet veren bir sağlık kuruluşudur. Ancak tüm çabalara rağmen yakalanan bu iki garip varlığı yaşatmak mümkün olmaz ve önce biri ölür ardından diğeri hayatını kaybeder.

Tüm bu olayların yaşanması üzerine üst düzey askeri ve özel birimlere ait yetkililer hemen olayları örtbas etmeye başlarlar ve görgü tanıklarını birer birer sustururlar. Fakat olay süresince aralıksız araştırmalarını sürdüren Pacaccini ve Rodrigues varlıların önce tahta tabutlara konduğunu ve daha sonra da üzerlerinin plastik bir maddeyle kaplandığını açıkça gözlemlemişlerdir. Fakat hemen sonrasında cesetlerden gelen kötü kokular sonrasında varlıkların hastaneden alınıp bilinmeyen bir başka yere nakil edildiklerini ifade etmişlerdir. Bu olayda her ne kadar örtbas edilmeye çalışıldıysa da yine önceki diğer olaylar gibi yok edilememiştir. Bu gün bile bu yaşanmış ilginç olay Ufoloji Literatüründe çok önemli bir yer tutmaktadır. Olay sırasında doktorlardan ve görgü tanıklarından edinilen bilgilere göre varlılar şu ortak özelliklere sahiptiler.

Brezilya’da ele geçen iki dünya dışı varlık hakkındaki fiziksel bilgiler:

1- Maymun benzeri bir yüz ve vücut yapısına sahipler.

2- Üç parmakları bulunmakta

3- Kırmızı iri gözlere sahipler

4- Hastanede yapılan gözlemler sırasında Cinsel bir organa rastlanmamış

5- Meme ucu ve göbek deliği bulunmamakta

6- Dizlerinde buruşmuş vaziyette duran eklemlere sahipler

7- Ciltleri yağlı ve parlak Kahverengi tonunda

8- Esnek küçük siyah renkli bir dile sahipler

9- Kafaların üzerinde bulunan üç küçük yumru göze çarpmakta

10- Vızıltı biçiminde bir ses çıkarmaktalar

11- Küçük ağızları var ve ağızları içerisinde diş benzeri bir yapıya rastlanmıyor

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir