Şubat 2017’de, NASA ya bağlı bir bilim adamı ekibi, Güneş Sisteminin ana kuşağının en önemli gök cisimlerinden olan cüce gezegen Ceres de organik birtakım materyallerin tespit edildiğini açıkladılar.

Şafak isimli sonda cüce gezegen Ceres yüzeyinde sadece organik bazı materyaller keşfetmekle kalmamış bazı doğal olmayan yapılara da rastlamışlar.

UFO Araştırmacısı Scott Waring, cüce gezegen Ceres’te yüzlerce gizemli bilinmeyen yapı bulunduğunu ve özellikle bu cüce gezegenin “Güney Kutbu” kısmında çok sayıda yapı bulunduğunu açıklamıştır.

Scott Waring; yaptığı açıklamada “Cüce gezegenin Güney Kutbu’nun bazı kraterlerinin içerisinde görülen en net yapıları bulmak ve rapor etmek için elimden geleni yaptım. Bununla ilgili 18 dakikalık özel bir video bile hazırladım. Yaptığım video Ceres’in yüzeyinde yeni yapıların olduğunu açıkça gösteriyor. Bu yapılar belki bizlerden çok önce belki de yeni yapılmış yapılar olabilir. Bu bizlere bu cüce gezegende birçok yaşam formunun olabileceğinin en güzel kanıtı.”

Bilindiği üzere Cüce gezegen Ceres Güneş Sistemindeki en büyük cüce gezegendir. Ana asteroit kuşağında yer alır, Mars ile Jüpiter arasındaki en büyük cisimdir. 1 Ocak 1801 tarihinde İtalyan astronom Giuseppe Piazzi tarafından Palermo’da bulunmuştur.

 

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !