5 Kasım 2019 öğleden sonra, Meksikalı bir araştırmacı olan Pedro Ramirez güneş gözlemi yaparken akıllara durgunluk veren bir olaya şahitlik yaptı ve bunu kayda almayı başardı.

Güneş gözlemi yaptığı sırada güneşin hemen sol tarafında beliren iki adet uçan cismi fark etti. Cisimler oldukça parlak ve güneşe yakın mesafede durmaktaydı. Bu ilk başlarda sıradan bir gözlem gibi gözükse de cisimlerin aniden güneşe yaklaşıp adeta içerisinde doğru sokulduklarını tespit etti.

Cisimler güneşin dış halkasına doğru sokuluyor ve adeta içerisine girip enerji almaya çalışırcasına güneşin yok edici sıcağına aldırış etmeden gittikçe derinine sokuluyorlardı.

Cisimlerin oldukça büyük oldukları ve o kavurucu sıcağa dayanacak kadar güçlü bir korumaya sahip oldukları gerçeği Pedro Ramirez’i bile adeta şoke etmişti.

Tam bu şoku üzerinden atmak isterken Perdo Ramirez ikinci bir şok daha yaşadı. Çünkü uçan cisimler hiçbir şey yokmuş gibi ilerleyerek güneşin içerisinde adeta bir tur atarcasına dolaşmaya başlıyorlar ve bundan en ufak bir hasar almadan rahatça başka bir noktasından çıkıyorlardı.

Tıpkı suya dalan bir martının başka bir noktadan çıkması gibi rahatlıkla güneşin yüzeyinde hareket edip faaliyetlerine devam edebiliyorlardı. Kısa süre sonra cisimler güneşin içerisinden geçerek sol tarafında yeniden ortaya çıktılar. Bu an olağanüstü bir andı… Hiçbir nesne gezegenler dahil bu sıcaklığa dayanamazken böylesi birer aracın en ufak zarar görmemesi inanılır gibi değildi.

Görüntüleri inceleyen uzmanlar bu görüntülerin orijinalliği konusunda hem fikir olduklarını ve böylesi olağanüstü bir olayın nadir görüldüğünü dile getirdiler.

Bilindiği üzere daha önceleri de NASA ya bağlı SOHO uzay aracıda bu tip devasa uzay araçlarının güneşten enerji emerken ki görsellerini tespit edip basınla paylaşmıştı. SOHO’nun kayıtlarında buna benzer sayısız görsel kanıt bulunmakta.  Güneşe yakın duran ve güneşten adeta enerji emen gezegen büyüklüğünde devasa araçların kayıtlarını şu an bile görmek mümkün.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir