5 Kasım 2019 öğleden sonra, Meksikalı bir araştırmacı olan Pedro Ramirez güneş gözlemi yaparken akıllara durgunluk veren bir olaya şahitlik yaptı ve bunu kayda almayı başardı.

Güneş gözlemi yaptığı sırada güneşin hemen sol tarafında beliren iki adet uçan cismi fark etti. Cisimler oldukça parlak ve güneşe yakın mesafede durmaktaydı. Bu ilk başlarda sıradan bir gözlem gibi gözükse de cisimlerin aniden güneşe yaklaşıp adeta içerisinde doğru sokulduklarını tespit etti.

Cisimler güneşin dış halkasına doğru sokuluyor ve adeta içerisine girip enerji almaya çalışırcasına güneşin yok edici sıcağına aldırış etmeden gittikçe derinine sokuluyorlardı.

Cisimlerin oldukça büyük oldukları ve o kavurucu sıcağa dayanacak kadar güçlü bir korumaya sahip oldukları gerçeği Pedro Ramirez’i bile adeta şoke etmişti.

Tam bu şoku üzerinden atmak isterken Perdo Ramirez ikinci bir şok daha yaşadı. Çünkü uçan cisimler hiçbir şey yokmuş gibi ilerleyerek güneşin içerisinde adeta bir tur atarcasına dolaşmaya başlıyorlar ve bundan en ufak bir hasar almadan rahatça başka bir noktasından çıkıyorlardı.

Tıpkı suya dalan bir martının başka bir noktadan çıkması gibi rahatlıkla güneşin yüzeyinde hareket edip faaliyetlerine devam edebiliyorlardı. Kısa süre sonra cisimler güneşin içerisinden geçerek sol tarafında yeniden ortaya çıktılar. Bu an olağanüstü bir andı… Hiçbir nesne gezegenler dahil bu sıcaklığa dayanamazken böylesi birer aracın en ufak zarar görmemesi inanılır gibi değildi.

Görüntüleri inceleyen uzmanlar bu görüntülerin orijinalliği konusunda hem fikir olduklarını ve böylesi olağanüstü bir olayın nadir görüldüğünü dile getirdiler.

Bilindiği üzere daha önceleri de NASA ya bağlı SOHO uzay aracıda bu tip devasa uzay araçlarının güneşten enerji emerken ki görsellerini tespit edip basınla paylaşmıştı. SOHO’nun kayıtlarında buna benzer sayısız görsel kanıt bulunmakta.  Güneşe yakın duran ve güneşten adeta enerji emen gezegen büyüklüğünde devasa araçların kayıtlarını şu an bile görmek mümkün.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !