Birçok insan için Mars gibi yaşanılmaz bir atmosferi olan gezegende yaşam olma olasılığı imkansızken marsın yüzeyinde insanımsı varlıkların yaşadığı ve görüldükleri konusu oldukça ihtimal dışıdır. Hatta bu durum birçokları için sadece bir fantezi ve delilik belirtisidir. Peki ya bu konu hakkında çok sağlam referanslar söz konusu ise o zaman bu durum nasıl açıklanabilir.

Viking misyonun da görev alan eski bir NASA çalışanı olan Jackie, 1979 da Mars yüzeyinde çalışan iki insanımsı varlık gördüğünü rapor etmişti.

Aradan geçen süre zarfında Eski CIA çalışanlarından olan John Lear da Mars yüzeyinde ve yer altında yaşayan insanımsı bazı varlıkların bulunduklarını ve bunların bir şekilde yüzeydeki büyük yıkımdan kurtulup varlıklarını sürdürdüklerini ifade etmişti.

Ünlü Araştırmacılardan Andrew Basiago da benzer ifadeler kullanarak adeta John Lear’ı destekleyip bir tür insan kolonisinin Mars yüzeyinde yıllarca faaliyet gösterdiklerini belirtti.

John Lear, görev yaptığı sırada bu konu ile ilgili çok ilginç bir olaya da şahit olmuştu.  Lear, 1979’da Mars yüzeyinde gördüğü insanların Viking uzay aracının güneş panellerini temizlediğini görmüş ve panelin tozlanmış hali ve kısa süre sonrasında bu insanımsı varlıkların yardımı ile panellerin tertemiz olup tozlardan ilk günkü gibi arındırılmış halde görüldüğünü itiraf etmiştir.

İşte bu duruma kanıt niteliği taşıyan görsellerden bir tanesi yakın zaman önce NASA’nın eski bir çalışanı tarafından gün yüzüne çıkarılıp basına sızdırıldı. NASA ya ait fotoğrafta insanımsı bir varlığın çok net görüntüsü yanında yere yansıyan gölgesi çok net seçilmekte.

Konuyu araştıran Belgesel yapımcısı ve UFO araştırmacısı Jaime Maussan da hazırladığı hazırlayıp sunduğu programı  TercerMilenio TV de bu görsele yer vermiştir.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir