Bob Lazar bundan tam 30 yıl önce çok gizli olarak tanımlanan ve Nevada da 51. Bölgede S-4 adı verilen askeri yer altı tesisinde dünya dışı teknoloji ve UFO’lar üzerinde çalışmış bir bilim insanıydı. 1989 yılına kadar gazeteci George Knapp ile tanışana dek 30 yıl boyunca bu konu hakkında suskunluğunu korudu.

Bir süre önce, Klas Tv de hem araştırmacı hem de yönetmen olan Jeremy Corbell, Lazar’ı, başından geçen tüm hikayesini “Bob Lazar: Alan 51 ve Uçan Daireler” başlıklı bir belgeselde (2004) konu edince belgesele büyük bir ilgi oldu. Ve oldukça fazla beğeni aldı. Belgeselde Lazar’ın başından geçen olaylar bir bir konu edilirken özellikle bir sahne izleyenlerin akıllarında kalıcı izler bıraktı.

Bu en önemli sahne FBI’ın Lazar’ın evine girdiğini gösteren sahneydi.  FBI, bir Birleşik Nükleer müşterinin ölümüne yol açabilecek “potansiyel olarak toksik malzemeler” için bir alım makbuzu aradıklarını iddia ederek zorla Lazar’ın evini arıyorlardı.

Bu durum belgeseli hazırlayan Corbell için bile oldukça etkileyici bir durumdu. Çünkü gerçekten de Lazar 30 yıl önce çalıştığı bu çok gizli yer altı üssünde böylesi önemli ve dünyadan olmayan (Element 115) olarak tanımlanan anormal bir materyalle uzun yıllar çalışmıştı.

Corbell, İngiltere merkezli tabloid Express.co.uk’e yaptığı açıklamada, belgesel çekimlerimizden 1 gün önce “Lazar, 51. Bölge’de çalıştığı süre içerisinde, bu maddenin ufak bir kısmını elde edebildiğini kendisine söylemişti.

Evet Bob Lazar bir zamanlar adına Element 115 denilen dünya dışı maddenin azda olsa stabilize bir versiyonuna sahipti. Bu madde üzerinde testler yapmış eşsiz çekim özellikleri nedeniyle ışığı büken bu maddeyi hatta filme bile almıştı.

Hatta bu maddeyi Araştırmacı muhabir George Knapp da dahil olmak üzere, bir avuç şahitte yakından gözlemlemişlerdi. Hazırlanan bu belgesel içerisinde Element 115’in görüntülerine de yer verilmişti.

Corbell’e göre, FBI’ın Lazar’ın evine ve kendine yaptıkları bu saldırı türündeki ani baskın ve aramalar doğrudan tehdit amaçlıydı. Amaç Element 115’i ele geçirip Lazar’ı tamamen susturmaktı. Çünkü Lazar anlattıkları ve elinde bulunan bu kanıtla çok fazla gizli projenin ve sırrın ifşasına sebep olacaktı. Ve bu gizli devlet politikasına tamamen ters ve zarar verici bir tehditti.

Element 115 aslında arka fonunda UFO mühendisliğini saklayan bir perdeydi. Bu yüzden bu maddenin gizli birimler dışında birisinin elinde bulunması oldukça sakıncalıydı. Bu tüm operasyonların yıllarca süren gizli projelerin çöküşü olacaktı.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir