Hakkımızda

ORİON UFO ARAŞTIRMA MERKEZİ

Türkiye’nin, dünya dışı zeki yaşam ve Ufoloji konusunda bilimsel araştırmalar yapan sayılı merkezlerinden biri olan ORİON UFO VE DÜNYA DIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA MERKEZİ 2000 yılında Ufolog Araştırmacı Kuzey ATACAN ve Cem Çorapçı tarafından kurulmuştur.

Kuruluş Amacımız: Evrende Yalnız Olmadığımız Gerçeğini ve Dünya adını verdiğimiz gezegenimizin varoluşundan bu yana başka gezegenlerden gelen gelişmiş, zeki varlıklarca uzun zamandan beri ziyaret edildiği gerçeğini bilimsel kanıtlarla; fotoğraf, hareketli filmler, resmi belgeler, üst düzey askeri ve sivil yetkililerin itiraflarıyla, astronot ve bilim adamlarıyla yapılan röportajlarla Türk ve Dünya kamuoyuna sunmak ve onları bu çok önemli evrensel konuda bilgilendirmektir.

Faaliyetlerimiz: Yakın bir tarihte açmayı planladığımız yeni merkez ofisimizde, hazırlanacak olan Video-Konferans salonunda konuyla ilgili önemli video gösterimleri yapılacaktır. 1000 saatin üzerinde görüntülerden oluşan video arşivimiz de UFO görüntülerinden dışında, Dünya dışı zeki varlıkların gezegenimiz üzerinde dünyalı işbirlikçileri ile yürüttükleri çok gizli çalışmaların görsel donelerini de kapsayan büyük bir arşivi de bulunmaktadır.

Ayrıca yerli ve yabancı 100’ün üzerinde kitap ve dergiden oluşan Kütüphanemiz, halkımızın bu konuda bilgi edinebilmesi için ücretsiz olarak kullanımına açık olacaktır.

Uzman kadromuz ile dünya dışı varlıklar tarafından kaçırıldığını ifade eden tanıklarla yüz yüze görüşüp gerekli görüldüğü durumlarda kendilerininde talebi ile regresyon (Hipnoz) çalışmaları uygulanabilecektir.

Dünyanın birçok farklı noktasın da bulunan alanında uzman UFO ve Dünya dışı Zeki Yaşamı Araştırma Merkezleri ile direkt bağlantı halinde bulunduğumuzdan, Dünyada yaşanan en son UFO aktivitelerini, konumuzla ilgili en son bulguları ve dataları yazılı ve görsel basın yoluyla ve web-sitemiz (www.orionuforesearch.org) aracılığıyla halkımızın bilgisine sunmaktayız.

Merkezimiz, 2000 yılından beri belirlenen tarihlerde İstanbul çapında irili ufaklı bir çok organizasyonu ve UFO konferansını başarı ile gerçekleştirmiştir.

Yakın zaman önce yapılacak olan Orion UFO Gözlem Kampı ve UFO Gerçeği ve Uyanış isimli büyük kongre Covid 19 isimli küresel Pandemi ve hava şartları yüzünden ileri ki bir tarih de yeni den gerçekleştirilmek üzere ertelenmiştir.

Merkez Başkanımız Sn. Kuzey Atacan ve ikinci başkanımız Cem Çorapçı, yurt içinde konuşmacı olarak katıldıkları birçok Ulusal ve Uluslararası konferanslarla, ayrıca 50 nin üzerinde konuk oldukları TV ve Radyo programları, yazılı basındaki sayısız röportajları ve yazılarıyla bu çok önemli konu hakkındaki bilgileri ve gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmışlar ve halen paylaşmaya devam etmektedirler.

Başkanlarımızın hazırladığı ve 2021 Ocak ayında Türkiye çapında tüm raflarda yerini alacak olan “AZ Yayınevi” aracılığı ile basılacak serinin ilk eseri “Çağlar Boyu Gizlenen UFO Gerçeği” isimli ilk kitabımız bu konu hakkında Türkiye’deki eksikliği gidermek ve okuyucuyu konu hakkında derin araştırmalarda bulunan uluslararası platformda tanınmış birçok bilimadamı ve araştırmacının yapmış olduğu incelemelerden haberdar etme amacındadır.

Merkezimiz, aynı zamanda dünyanın en büyük UFO Araştırma Merkezlerinden olan MUFON (Mutual UFO Network) ve Latin Amerika ülkelerindeki Uzman UFO Araştırmacılarının Oluşturduğu UNO UFO’nun da Türkiye ayağını oluşturmaktadırlar.