Yakın zaman önce yeni elde edilen verilen ışığında bir uzaylı üssü daha deşifre olmuş oldu. Çok uzun zamandır aslında bir sürü iddiaya konu olan bu üs Kaliforniya, Moffett Airfield de yer almakta. Kod adı (HANGAR 1) olan bu üs birçok farklı türden dünya dışı varlığa ev sahipliği yapıyor.

Maksimum özel güvenlikle korunan bu komplex yani hangar 1 sayısız spekülasyon yapılmasına rağmen uzun süreler tam olarak deşifre edilememişti. İddialar sadece söylencelerle sınırlı kalmıştı. Ta ki içeride görev yapan bazı askeri ve özel yetkili kişiler açıklama ve itiraflarda bulunana kadar.

Gerçek adı Moffett Havaalanı ve San Francisco Körfezi’nin güneyinde yer almaktadır. Yapı üç devasa hangar, bir ana bina ve iki raydan oluşan yaklaşık 1000 dönümlük bir alandan oluşan komplex bir yapı.

Aslen NASA’ya bağlı olan bu komplex uzay ajansı olmanın dışında çok farklı amaçlara hizmet eder bir hale getirilmiş durumda. Çok gizli projelerin yürütüldüğü ve devletin bile burada dönen dolaplardan haberdar olmadığı biliniyor.

Yerel bölge halkının komplex yapı çevresinde gördüğü havalanan ışıklı cisimler, sıra dışı enerji olayları, tanımlanamayan bazı insanımsı varlıkların civarlarda gözlemlenmesi halkı bir yandan paniğe ve heyecana sevk ederken bir yandan da bu olayların daha bir yakından takibine sebep olmuştur.

Halk arasında büyük bir huzursuzluğa ve paniğe sebep olan bu olaylar dizisi günden düne azalmak yerine daha bir sıklaştıkça gizem avcıları ve UFO araştırmacıları bu bölgeye akın edip daha detaylı gözlemler yapmaya başlamışlardır.

Bölgede ve komplex civarında incelemelerde bulunan uzmanlar açıkça Amerikan hükümetinin bazı gizli birimleri ile dünya dışı birçok zeki varlık türünün bu komplex içerisinde iş birliği içerisinde çalıştıklarını gözler önüne sermişlerdir.

Üste uzun süreler birçok gizli görevlerde yer almış bir asker olan Araştırmacı Phil Schneider, özellikle üste önemli özel bir yeri olan Valiant Thor adlı bir varlık hakkında söyledikleriyle, kamuoyunda büyük tartışmalara yol açmıştır.

Bu dünya dışı varlık hükümetin gizli operasyonları üzerinde çalışan insan görünümüne sahip “Valiant Thor” isimli bir varlık.  İlk bakışta insanı andırsa da bizlerden çok önemli fizyolojik farklılıkları var ve Venüs’ten geliyor. Venüs’te bulunan yer altında gizlenmiş yapılarda yaşayan büyük bir topluluğun bir üyesi.

1937 yılında ilk defa Amerikan hükümeti ile irtibat kurmuş olan bu dünya dışı varlık günümüzde bile halen aktif olarak hükümetle ve gizli birimlerle karşılıklı çıkarlar doğrultusunda çalışmakta ve iş birliği yapmaktadır.

Üste bulunduğu ve görev aldığı süre boyunca hükümetin çok gizli projelerinde 1. Seviye güvenlik yetkisi olan jeolog ve mühendis olan Schneider yeraltı askeri üslerinin kurulmasına yardım etmiş ve 51. Bölgenin inşasın da görev almış özel isimlerden sadece bir tanesidir.

Schneider’in anlattıklarına göre “Valiant Thor isimli varlık Venüs gezegenindeki yer altı üslerinden birinden gelen 2 metre boya sahip, 100 dünya dilini ezbere konuşabilen, kahverengi saçlara sahip, açık renk gözleri bulunan, elinde 6 parmağa sahip, 500 yaşında,  IQ 1200 olan bir varlıktır”.

Dünyamıza ilk defa 1937 yılında gelmiş fakat sonraları tekrar geldiği yere geri dönmemiştir. O günden bugüne kadar birçok başka türden dünya dışı varlığın Amerikan hükümeti ile koordinasyonunu sağlamıştır.

Phil Schneider bu gizli konu hakkında açıkça konuşan ve kanıtlar sunan sayılı asker kökenli kişilerdendir. Üs de yaşanan olaylar ve gizli projeler hakkında çok fazla bilgi sahibi olması ve bunları ifşa etmesi sebebi ile çok defalar ölümle tehdit edilmiştir.

Tehditlere kulak asmayan ve bu konunun ifşası için çabalayan Phil Schneider uzun süren çabaları sonrasında 17 Ocak 1996 da evinde ölü olarak bulunmuştur. Bazı kurumlar bu ölümün bir tür intihar olduğunu söylese de araştırmacılar bunun sıradan bir vaka olmadığını ve Schneider’in bir suikasta kurban gittiği yönündedir.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !