Yakın zaman önce yeni elde edilen verilen ışığında bir uzaylı üssü daha deşifre olmuş oldu. Çok uzun zamandır aslında bir sürü iddiaya konu olan bu üs Kaliforniya, Moffett Airfield de yer almakta. Kod adı (HANGAR 1) olan bu üs birçok farklı türden dünya dışı varlığa ev sahipliği yapıyor.

Maksimum özel güvenlikle korunan bu komplex yani hangar 1 sayısız spekülasyon yapılmasına rağmen uzun süreler tam olarak deşifre edilememişti. İddialar sadece söylencelerle sınırlı kalmıştı. Ta ki içeride görev yapan bazı askeri ve özel yetkili kişiler açıklama ve itiraflarda bulunana kadar.

Gerçek adı Moffett Havaalanı ve San Francisco Körfezi’nin güneyinde yer almaktadır. Yapı üç devasa hangar, bir ana bina ve iki raydan oluşan yaklaşık 1000 dönümlük bir alandan oluşan komplex bir yapı.

Aslen NASA’ya bağlı olan bu komplex uzay ajansı olmanın dışında çok farklı amaçlara hizmet eder bir hale getirilmiş durumda. Çok gizli projelerin yürütüldüğü ve devletin bile burada dönen dolaplardan haberdar olmadığı biliniyor.

Yerel bölge halkının komplex yapı çevresinde gördüğü havalanan ışıklı cisimler, sıra dışı enerji olayları, tanımlanamayan bazı insanımsı varlıkların civarlarda gözlemlenmesi halkı bir yandan paniğe ve heyecana sevk ederken bir yandan da bu olayların daha bir yakından takibine sebep olmuştur.

Halk arasında büyük bir huzursuzluğa ve paniğe sebep olan bu olaylar dizisi günden düne azalmak yerine daha bir sıklaştıkça gizem avcıları ve UFO araştırmacıları bu bölgeye akın edip daha detaylı gözlemler yapmaya başlamışlardır.

Bölgede ve komplex civarında incelemelerde bulunan uzmanlar açıkça Amerikan hükümetinin bazı gizli birimleri ile dünya dışı birçok zeki varlık türünün bu komplex içerisinde iş birliği içerisinde çalıştıklarını gözler önüne sermişlerdir.

Üste uzun süreler birçok gizli görevlerde yer almış bir asker olan Araştırmacı Phil Schneider, özellikle üste önemli özel bir yeri olan Valiant Thor adlı bir varlık hakkında söyledikleriyle, kamuoyunda büyük tartışmalara yol açmıştır.

Bu dünya dışı varlık hükümetin gizli operasyonları üzerinde çalışan insan görünümüne sahip “Valiant Thor” isimli bir varlık.  İlk bakışta insanı andırsa da bizlerden çok önemli fizyolojik farklılıkları var ve Venüs’ten geliyor. Venüs’te bulunan yer altında gizlenmiş yapılarda yaşayan büyük bir topluluğun bir üyesi.

1937 yılında ilk defa Amerikan hükümeti ile irtibat kurmuş olan bu dünya dışı varlık günümüzde bile halen aktif olarak hükümetle ve gizli birimlerle karşılıklı çıkarlar doğrultusunda çalışmakta ve iş birliği yapmaktadır.

Üste bulunduğu ve görev aldığı süre boyunca hükümetin çok gizli projelerinde 1. Seviye güvenlik yetkisi olan jeolog ve mühendis olan Schneider yeraltı askeri üslerinin kurulmasına yardım etmiş ve 51. Bölgenin inşasın da görev almış özel isimlerden sadece bir tanesidir.

Schneider’in anlattıklarına göre “Valiant Thor isimli varlık Venüs gezegenindeki yer altı üslerinden birinden gelen 2 metre boya sahip, 100 dünya dilini ezbere konuşabilen, kahverengi saçlara sahip, açık renk gözleri bulunan, elinde 6 parmağa sahip, 500 yaşında,  IQ 1200 olan bir varlıktır”.

Dünyamıza ilk defa 1937 yılında gelmiş fakat sonraları tekrar geldiği yere geri dönmemiştir. O günden bugüne kadar birçok başka türden dünya dışı varlığın Amerikan hükümeti ile koordinasyonunu sağlamıştır.

Phil Schneider bu gizli konu hakkında açıkça konuşan ve kanıtlar sunan sayılı asker kökenli kişilerdendir. Üs de yaşanan olaylar ve gizli projeler hakkında çok fazla bilgi sahibi olması ve bunları ifşa etmesi sebebi ile çok defalar ölümle tehdit edilmiştir.

Tehditlere kulak asmayan ve bu konunun ifşası için çabalayan Phil Schneider uzun süren çabaları sonrasında 17 Ocak 1996 da evinde ölü olarak bulunmuştur. Bazı kurumlar bu ölümün bir tür intihar olduğunu söylese de araştırmacılar bunun sıradan bir vaka olmadığını ve Schneider’in bir suikasta kurban gittiği yönündedir.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir