(İSS -Uluslararası Uzay İstasyonu)

Aurora denilen görsel şölen, Güneş fırtınalarının uzaya yaymış olduğu yüklü parçacıkların Dünya’nın manyetik alanı ile etkileşmesi sonucu oluşan göz alıcı ışıklardır. “Kutup Işıkları” da denilen bu parıltılar, tarih boyunca insanları büyülemiş muhteşem ışık şovlarıdır.

Kuzey ve Güney kutup noktalarında gözlemleyebildiğimiz Auroralar, Aurora Borealis(Kuzey Işıkları) ve Aurora Australis (Güney Işıkları) olarak da bilinirler.

3 Şubat 2019’da Uluslararası Uzay İstasyonu’nun kamerasına yakalanan muhteşem UFO görüntüsü görenleri bir kez daha evrende yalnız olmadığımız gerçeğine inandırdı.

Uzay İstasyonu tarafından kaydedilen UFO görüntüsü Aurora Borealis’in (Kuzey Işıkları) görkemli göksel şölenini çekerken kaydedildi.

Gökyüzündeki bu görsel ışık şöleni kayıt altına alınırken ufukta olağanüstü bir başka gök cisminin fark edilmesi ile olaylar daha bir anlamlı hale geldi. Garip disk benzeri bir yapıya sahip dünya dışı uzay aracı ufukta değişik manevralarla beraber dairesel ışıklar saçmaya başlayınca kendisini izleyen uzay istasyonu tarafından hemen fark edildi.

Elde edilen görüntüleri izleyen ve buradaki tanımlanamayan cismi fark edenlerden biriside UFOlog araştırmacı Pedro Ramirez olmuştur. Uçan cismi fark eder etmez görselleri hemen kamuoyu ile paylaşmıştır.

Görüntüdeki cisim form olarak bilinen hiçbir gök cismine benzemezken etrafına yaydığı ışıklarda oldukça dikkat çekici görünmekte.

Bu kanıt niteliği taşıyan görseller ISS yetkililerine sorulsa da uzay istasyonu ve uluslararası uzay ajansı bu konu hakkında susmayı ve açıklama yapmamayı tercih etmişlerdir.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !