(İSS -Uluslararası Uzay İstasyonu)

Aurora denilen görsel şölen, Güneş fırtınalarının uzaya yaymış olduğu yüklü parçacıkların Dünya’nın manyetik alanı ile etkileşmesi sonucu oluşan göz alıcı ışıklardır. “Kutup Işıkları” da denilen bu parıltılar, tarih boyunca insanları büyülemiş muhteşem ışık şovlarıdır.

Kuzey ve Güney kutup noktalarında gözlemleyebildiğimiz Auroralar, Aurora Borealis(Kuzey Işıkları) ve Aurora Australis (Güney Işıkları) olarak da bilinirler.

3 Şubat 2019’da Uluslararası Uzay İstasyonu’nun kamerasına yakalanan muhteşem UFO görüntüsü görenleri bir kez daha evrende yalnız olmadığımız gerçeğine inandırdı.

Uzay İstasyonu tarafından kaydedilen UFO görüntüsü Aurora Borealis’in (Kuzey Işıkları) görkemli göksel şölenini çekerken kaydedildi.

Gökyüzündeki bu görsel ışık şöleni kayıt altına alınırken ufukta olağanüstü bir başka gök cisminin fark edilmesi ile olaylar daha bir anlamlı hale geldi. Garip disk benzeri bir yapıya sahip dünya dışı uzay aracı ufukta değişik manevralarla beraber dairesel ışıklar saçmaya başlayınca kendisini izleyen uzay istasyonu tarafından hemen fark edildi.

Elde edilen görüntüleri izleyen ve buradaki tanımlanamayan cismi fark edenlerden biriside UFOlog araştırmacı Pedro Ramirez olmuştur. Uçan cismi fark eder etmez görselleri hemen kamuoyu ile paylaşmıştır.

Görüntüdeki cisim form olarak bilinen hiçbir gök cismine benzemezken etrafına yaydığı ışıklarda oldukça dikkat çekici görünmekte.

Bu kanıt niteliği taşıyan görseller ISS yetkililerine sorulsa da uzay istasyonu ve uluslararası uzay ajansı bu konu hakkında susmayı ve açıklama yapmamayı tercih etmişlerdir.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir