FOTOĞRAF : KUZEY ATACAN

28 Ağustos 2019 Çarşamba

Eminönü / Kadıköy Arası

28 Ağustos akşamı saat 10:15 civarıydı sanırım Eminönü yönünden Kadıköy istikametine giderken marmara denizi üzerinde ufukta üç ışığı olan parlak bir nesne gözüme takıldı. Ne olduğuna emin olamamakla beraber nesnenin üçgen konumda durması, boyutu ve yaydığı ışığın parlaklığı dikkatimi çekti. O an bir ihtimal diyerek 5-6 kare fotoğraf çektim cep telefonum ile. Çektiğim kareleri incelemek adına bilgisayara aktardığımda bu ilginç görüntü ile karşılaştım.

Önceleri ufukta gördüğüm nesnenin uzakta bulunan bir gemi olduğunu düşündüm. lakin formundaki değişimler ve ışık parlamalarındaki değişimler bu nesnenin daha farklı bir şey olabileceğini bana düşündürdü.

Şimdi sizlere yorumu bırakarak çekmiş olduğum görselleri paylaşıyorum. Şu yada bu demiyorum. Yorum sizlerin…

Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Son çekmiş olduğum karelerde objenin formu boyutu ve ışık dağılımı çok daha net gözükmekle beraber havada asılı şekilde durduğu ve merkezinde ışıkların olduğu kısmın ortasında extra bir kısmında olduğu seçiliyor.

Fotoğraf 4

Işıklı nesnenin büyültülmüş halini görmektesiniz. Sıradan bir gemiye yada bilinen bir deniz aracına pek benzemiyor. Ama yorum yinede sizlerin.

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir