FOTOĞRAF : KUZEY ATACAN

28 Ağustos 2019 Çarşamba

Eminönü / Kadıköy Arası

28 Ağustos akşamı saat 10:15 civarıydı sanırım Eminönü yönünden Kadıköy istikametine giderken marmara denizi üzerinde ufukta üç ışığı olan parlak bir nesne gözüme takıldı. Ne olduğuna emin olamamakla beraber nesnenin üçgen konumda durması, boyutu ve yaydığı ışığın parlaklığı dikkatimi çekti. O an bir ihtimal diyerek 5-6 kare fotoğraf çektim cep telefonum ile. Çektiğim kareleri incelemek adına bilgisayara aktardığımda bu ilginç görüntü ile karşılaştım.

Önceleri ufukta gördüğüm nesnenin uzakta bulunan bir gemi olduğunu düşündüm. lakin formundaki değişimler ve ışık parlamalarındaki değişimler bu nesnenin daha farklı bir şey olabileceğini bana düşündürdü.

Şimdi sizlere yorumu bırakarak çekmiş olduğum görselleri paylaşıyorum. Şu yada bu demiyorum. Yorum sizlerin…

Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Son çekmiş olduğum karelerde objenin formu boyutu ve ışık dağılımı çok daha net gözükmekle beraber havada asılı şekilde durduğu ve merkezinde ışıkların olduğu kısmın ortasında extra bir kısmında olduğu seçiliyor.

Fotoğraf 4

Işıklı nesnenin büyültülmüş halini görmektesiniz. Sıradan bir gemiye yada bilinen bir deniz aracına pek benzemiyor. Ama yorum yinede sizlerin.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !