1992 Yılında Endonezya’nın Kupang bölgesinde, Şeytan Dağlarında arkeologlar çok ilginç bir buluntuyla karşılaştılar. Bu sıra dışı buluntu pürüzsüz yüzeyinde bir takım oymalar bulunan garip görünümlü bir kaya idi.

Resimlerini görmekte olduğunuz bu ilginç kaya 1994 yılında hastalıktan ölen bir arkeolog tarafından keşfedilip fotoğraflanmıştır. Şeytan dağlarında bulunan bir dizi mağara sistemi içerisinde yapılan kazılarda yıkıntıların hemen üzerinde durmakta olan bu sıradışı kaya araştırmacılarca bir anda fark edilir. Ve incelemeye alınır. Daha sonrasında bulunan garip görünümlü bu kayanın hiç de düşünüldüğü gibi sıradan bir kaya parçacı olmadığı anlaşılır.

Biçimi itibari ile dikkat çeken bu kayanın, pürüzsüz yüzeyleri üzerinde bir takım şekillerin ve sembollerin oyularak resmedildiği fark edilir. Üzerindeki oymalarda insanımsı figürler, yıldızlar, güneş ve okları rahatlıkla seçilebilmektedir.

Yapılan incelemeler görenlerin aklına hemen 1972 – 73 yıllarında NASA tarafından Pioneer 10 ve 11 uzay araçları üzerindeki metal plakalar üzerindeki şekilleri akla getirir. Dünyadışı varlıklara bizler hakkında bilgi aktaran bu plakalarda da bir kadın ve erkek figürü, güneş sistemi ve dünyamızın konumu ve bir takım yıldızlar yer almaktadır.

Bulunan bu kaya parçası ile Pioneer 10 – 11 uzay araçlarındaki bu çizimler karşılaştırıldığında üzerlerindeki çizimler neredeyse tıpatıp aynı öğeleri içermektedir. Aradaki tek fark çizimlerin Pioneer uzay araçlarında sağa hizalanmış olması, kaya parçasında ise sola hizalanmış olmasıdır. Ama içerik bakımından neredeyse aynı gözükmektedirler. Ve bu durum her şeyi daha karmaşık bir hale sokmaktadır.

Bu duruma bir cevap ararken ardından taş üzerinde yapılan incelemeler çok daha sıradışı başka sonuçları gözler önüne serecektir. BETA – UFO Saha araştırma ekibi koordinatörlerinden Willy Soeharly’e göre bu kayada mıknatıs etkisi dışında yüksek oranda radyo aktif elementlerde bulunduğunu tespit etmiştir.

Yapılan bazı deneylerde de bu kayaya yaklaştırılan elektronik cihazların bozulduğu da gözlemlenmiştir.

Herşey bir yana bırakıldığında buradaki asıl soru şudur.

Bu taşı kim yada kimler ne için bu hale getirdiler?

NASA, Pioneer 10 ve 11 uzay araçlarına yerleştirdiği bu plakaları dünya dışı varlıkların bizlerin varlığından haberdar olup türümüz ve yaşamlarımız hakkında ufakta bilgi sahibi olmalarını sağlamaktı.

Peki ya bu kaya üzerindeki oymalarda kimlere nasıl bir mesaj verilmek istenmişti acaba?

Bu arada unutmadan şu notları da eklemek istiyorum. Kupang bölgesinde özellikle şeytan dağları civarında sıkça neon gibi ışıklar saçan UFO gözlemleri yaşanmaktadır. Hatta birkaç noktada 3 siyah noktadan oluşan iniş izleri olduğu da gözlemlenmiş ve rapor edilmiştir.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir