MAYA’LAR VE UFO BAĞLANTISI

Meksika hükümetinin yaklaşık olarak 80 yıldır sakladığı bir sır yakın zaman önce gün yüzüne çıktı. Sundance Film Festivali ödüllü yönetmen Juan Carlos Rulfo’nun Revelations of the Mayans 2012 and Beyond’da da Mayalılar ve uzaylıların asırlar öncesinde dünya dışı varlıklarla kurmuş oldukları yakın temaslara değiniliyor. Belgeselin yapımcısı Raul Julia-Levy’nin dediğine göre Meksika Cumhurbaşkanı Alvaro Colom Caballeros’un emriyle Meksika hükümeti kendileriyle el ele konuyu araştırmaya devam ediyorlar.

Belgeselde mayaların dünya dışı varlıklarla olan bağlantısını gösteren açık kanıtlar bulunduğu çok net bir biçimde gözler önüne seriliyor.

Görüntüler ilk olarak 1930 yılında Güney Guatemala da ormanın derinliklerinde çekilmiş bir fotoğraf karesi ile başlıyor. Fotoğraf karesinde ormanda taştan oyulmuş devasa bir kafa görülüyor. Bu taş yapıyı yerinde inceleyen arkeologlar ve bilim adamları bu taştan oyma başın bilinen hiçbir medeniyete ait olmadığına karar veriyorlar. Çünkü zamanının ve bulunduğu coğrafyanın hiçbir özelliğini taşımıyor.

İngiliz hükümeti bu fotoğrafın 1930’lu yıllarda basına sızmasından hemen sonra bu resmi ve benzerlerini ortadan kaldırtıyorlar.

17 metre yüksekliğe, 6 metre genişliğe sahip bu kafa daha sonraları bulunduğu ormandan alınarak Amerika ya götürülüyor. Kafanın üzerinde tarihlendirme yapıldığında bu eserin MÖ. 3500 ile 5000 yılları arasında bir tarihe sahip olduğu saptanıyor. Fakat o tarihlerde Güney Guatemala civarında yaşayan ne Maya’lara ne de Olmek’lere ait her hangi bir kültürel ize rastlanmıyor.

Bu olaydan bir süre sonra Meksika ve Guatemala hükümetlerinin iş birliği ile yürütülen çalışmalarda bölge içerisinde çok daha ilginç bulgulara rastlanıyor. Orman içerisinde ve çevresindeki yerleşim yerlerinde yapılan arkeolojik kazılarda 100’ün üzerinde tarihi eserin yanı sıra ormanların içinde 3000 yıllık bir iniş sahası ve çeşitli yazıtların da olduğu tespit ediliyor.

“Guetamala Arkeolojik Atlası ve Antropoloji Enstitüsü” için çalışan uzman bir Arkeolog ve Antropolog olan Meija isimli araştırmacı ele geçen bu eserlerin Guatemala’nın güneyinde yaşamış ilk avcı toplayıcıları topluluklardan birine ait olduğunu ve bu medeniyetin uzun yıllar Uzaylılar ile direk irtibatta bulunmuş olmalarının yüksek bir olasılık olduğunu ifade ediyor.

Meksika hükümeti Mayalardan kalan eserleri ve Mayalıların uzaylılarla kontak kurduğunu kanıtlayan dokümanları açıklamaya ve tüm bu belge ve teorileri arkeologlarla destekleyeceğini söyleyen Raul Julia-Levy, Meksika hükümetinin açıkladığı her bilgiyi kendi belgesel ekibinin eldeki belge ve nesnel objelerle kanıtlayacağını söylüyor.

Raul Julia-Levy bu konudan ilk defa Meksika başkanı, Vicente Fox’un aracılığı ile haberdar olmuş. Konuyla ilgili araştırma yapmak için Levy, Felipe Calderon’dan izin alabilmek için çok uzun bir zaman beklemiş. Ve aldığı izin sonrası olay yerine gidip inceleme ve çekimlere başlama şansı bulmuş.

Mayaların dünya dışı varlıklarla olan bağlantısını kanıtlayan en güzel kanıtlar kazı alanında bulunan arkeolojik eserler olmuş. Ele geçen eserler üzerindeki çizimler, oymalar, başka gezegenlerden gelen varlıkların birebir tasvirleri ve buraya gelirken kullandıkları uçan araçlarını (UFO) çok net bir biçimde gözler önüne sermekte.

Hatta bazılarında Dünya ve Ay arasında seyahat eden UFO’ların ve onları yöneten varlıkların çizimleri bile mevcut. Günümüz UFO literatüründeki görüntülerle varlık fotoğraf ve gözlemleri ile tamamen örtüşen bu antik oymalar dünya dışı varlıkların gezegenimizi asırlar öncesinden sayısız defa ziyaret ettiklerini ve burada yaşayan bir çok medeniyetle de yakından temaslar sağladıklarının en güzel kanıtı olma niteliğini taşıyorlar.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir