MEKSİKA SAVUNMA BAKANLIĞI UFO’LARIN VARLIĞINI KABUL ETTİ.

MEKSİKA HAVA KUVVETLERİNE BAĞLI ASKERİ UÇAK 11 UFO’YLA KARŞI KARŞIYA GELDİ VE BU OLAĞANÜSTÜ OLAY ÖZEL KAMERALARLA FİLME ALINDI.

Meksika savunma bakanlığı uzun zaman sonra ilk defa “UFO’ların varlığına dair” emsal teşkil edecek bir karar aldı ve bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Meksika hükümeti Silahlı kuvvetleri Savunma Bakanı General Clemente Vega Garcia tarihi ve benzeri görülmemiş bir kararla, dün yapılan Uluslararası Basın toplantısıyla “Dünyamızın sık sık başka gezegenlerden gelen zeki varlıklarca ziyaret edildiğimizi” itiraf eden çok önemli açıklamalarda bulundu.

Dünyada tarihi değiştirecek olan bu olağandışı adımın atılmasına neden olan üst düzey bir olaydı. Meksika Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçak, askeri pilotlar ve personel, uyuşturucu kaçakçılığına karşı bir operasyon kapsamında rutin bir denetleme uçuşu yaparken UFO’larla yakın bir karşılaşma olayı yaşamasıydı.

Haber, Meksika’nın en saygın gazetecisi ve TV haber yapımcısı Jaime Maussan’ın bildirdiğine göre 11 Mayıs 2004 Salı günü düzenlenen uluslararası bir basın konferansında vaka, Savunma Bakanlığı ile Maussan’ın araştırma ekibinin eşi görülmemiş bir işbirliği içinde yaptıkları inceleme ile birlikte takdim edildi.

Bütün uluslararası medya temsilcilerinin davet edildiği basın toplantısı Mexico City’deki Sevilla Palace Oteli’nde dün saat 11’de, 140’ın üzerinde yerli ve yabancı basın mensubunun katılımıyla gerçekleşti.. Ve bu önemli haber başta CNN olmak üzere tüm Medya kuruluşlarında yer almaya başladı.

Bu çok önemli UFO Olayıyla ilgili bütün olgular ve malzemeler, Hava Kuvvetleri’nin resmi film kayıtları ve hayret verici olaya karışan askeri pilotlarla ve personelle yapılan röportajlar da dahil olmak üzere basın konferansında sunuldu.

Olay günü neler yaşandı…

20 Nisan 2004 günü üst düzey bir Savunma Bakanlığı subayı Jaime Maussan ile temasa geçti ve onun alanıyla oldukça ilgili bir konu hakkında özel bir görüşme yapmak istediğini belirtti. Ertesi gün Maussan, Savunma Bakanı General Clemente Vega Garcia ve kurmay binbaşıları ile buluştu. Kendisine verilen bilgiye göre 5 Mart 2004 günü Ciudad del Carmen, Campeche hava sahasında hava kuvvetlerine ait çift motorlu bir MerlinC26A uçağı, bir uyuşturucu operasyonu kapsamında uyuşturucu kaçakçılığında kullanılan bir uçağı bulmak üzere rutin bir uçuş gerçekleştiriyordu.

Merlin C26A operasyon sırasında her türlü faaliyeti kayıt etmek üzere ileri teknoloji ürünü gelişmiş dijital teçhizatla donatılmıştı. FLIR STAR ZAPPHIR 2 gibi güçlü sensör dedektörler ve bir RADAR AN/PS 143 BRAVO uçakta bulunan vasıflı personel tarafından kullanılıyordu ve operasyonun tamamı hem normal hem kızılötesi kamerayla kaydediliyordu.

Uçak Binbaşı Magdaleno Jasso Nunez’in yetkisi altında bulunuyordu. FLIR operatörü Teğmen Mario Adrian Vazquez, RADAR operatörü ise Teğmen German Ramirez idi. Hepsi Hava Filosu 501’e bağlı idi.

Bu uçak yalnızca teftiş ve keşif amaçlı düzenlenmiştir, müdahale ve savaş manevraları için değil. Görevleri uyuşturucu tacirlerinin uçaklarını tespit ve teşhis etmek ve savaş uçaklarının bu uyuşturucu kaçakçılarının yolunu kesmek üzere acele havalanmaları için onları bir an önce üsse bildirmektir.

Akşam üzeri 5 sularında Merlin C26A, Ciudad del Carmen, Campeche hava sahası üzerinde 10.500 fitte bilinmeyen bir araç tespit etti. Binbaşı Magdaleno Jasso, protokol gereği ve bunun uyuşturucu ticaretinde kullanılan bir uçak olduğundan kuşkulanarak bir manevra ile tanımlanamayan araca belli bir mesafe kalacak şekilde yaklaştı. Amacı hedefi yakından görebilmek ve kaydedebilmekti. Binbaşı Jasso aynı zamanda telsizle üsse şüpheli bir aracın tespit edildiğini ve avcı uçaklarının hazır olması gerektiğini bildirdi.

RADAR AN/PS 143 BRAVO VICTOR 3 bu bilinmeyen trafiğin kaynağını tespit ediyor, FLIR STAR ZAPPHIR 2 de cismi kızılötesi kamerayla kaydediyordu. Merlin C26A görsel bir teşhis yapmak üzere bilinmeyen cisme yaklaşmaya çalışırken cisim birdenbire şaşırtıcı bir manevra yaparak muazzam bir hızla uçup gitti. Bu anda Binbaşı Jasso takip etmeye çalıştıysa da hedef çok hızlıydı. Bütün bunlar FLIR tarafından kaydediliyordu, ayrıca bilinmeyen cismin beklenmeyen manevrasının üsse tarif edildiği telsiz konuşması da kaydedilmişti. Bununla birlikte C26A halen bilinmeyen cisimle görsel temas kurabilmiş değildi.

Aradan çok kısa bir zaman geçmişti ki bilinmeyen cisim birdenbire geri döndü ve Merlin C26A’yı şaşırtıcı bir biçimde takip etmeye başladı. Bu durum RADAR ve FLIR tarafından tespit edilirken uçak personeli de artık kendilerini takip etmekte olan tanımlanamayan cisimle görsel temas kurmaya çalışıyordu. Birkaç saniye sonra uçaktaki donanım artık bir değil iki aracın kendilerini takip etmekte olduğunu tespit etti. Hem RADAR hem de FLIR’deki görüntüler şüphe götürmez bir biçimde açık ve berraktı. Fakat hala ne pilot ne de personel kendilerini takip eden bu iki cisimle görsel temas kurabilmiş değillerdi, bu da zaten yeterince kaygılandırıcı olan duruma bir de belirsizlik unsuru ekliyordu.

Binbaşı Magdaleno Jasso bir yandan bilinmeyen cisimlerle görsel temas kurmaya çalışırken bir yandan da gerçekleşmekte olan olağanüstü olayı üsse bildiriyor, uçak donanımı tarafından kaydedilmiş bilgilerin bütün ayrıntılarını aktarıyordu. Görünüşe göre belli bir mesafeden de olsa C26A’yı takip etmeyi sürdüren bilinmeyen iki cismin yaptığı her hareket FLIR tarafından kızılötesinde kaydedilmeye devam ediyordu. FLIR ve RADAR üzerindeki görüntüleri gören Merlin C26A personeli şaşkınlık ve sıkıntı içinde neler olup bittiğini anlamaya çalışıyordu.

Durum daha çarpıcı bir hal alıyor…

Fakat C26A mürettebatının yaşamakta olduğu gerginlik dolu anlar istenmeyen deneyimlerini gerçek bir kabusa dönüştürecek daha çarpıcı bir şeyin başlangıcıydı yalnızca.

Meksika Hava Kuvvetleri Merlin C26A mürettebatı bilinmeyen cisimlerle görsel temas kurabilmek amacıyla manevralar yapmayı sürdürürken birkaç dakika daha geçti. Hem RADAR hem de FLIR tanımlanamayan iki cismi kusursuz bir belirginlikle gösterirken, cisimlerin artık daha yakında olmalarına rağmen görsel temas açıklanamayan bir şekilde halen sağlanamıyordu.

Bu iki cismi tanımlamak amacıyla döne-döne yapılan bu manevralar sırasında ilginç bir şey daha oldu. Birkaç saniye içinde başka bilinmeyen cisimler de olay yerine geldi ve C26A mürettebatının tedirginliği çok daha büyük boyutlara ulaştı.

RADAR ve FLIR aynı boyutta, aynı özelliklere sahip ve sanki gaipten gelmişçesine birdenbire ortaya çıkan dokuz yeni cismi daha tespit etmekte gecikmedi. Artık durum üst düzeyde tehlike arz ediyordu ve Binbaşı Magdaleno Jasso bu yeni durumu telsizle üsse bildirerek talimat vermelerini istedi.

Fakat en garip şey artık yakınlarında 11 bilinmeyen cisim bulunmasına rağmen mürettebat hala onları göremiyordu. Bu iyi eğitimli elemanlarca bilinmeyen bir nedenle tanımlanamayan cisimlerle görsel temas kurmak mümkün olmuyordu. Fakat ileri teknoloji ürünü gelişmiş donanım ve alıcılar yalan söylemiyordu, dışarıda niyetleri belirsiz olan 11 cisim bulunuyordu.

C26A mürettebatının kafa karışıklığı ve sıkıntısı bütün şiddetiyle devam ederken bilinmeyen cisimler birdenbire bir manevra yaparak Meksika Hava Kuvvetleri’ne ait uçağı yakın bir mesafede çepeçevre kuşattılar. RADAR ve FLIR yakında bulunan 11 cismin daire şeklinde Merlin C26A’nın çevresinde dizildiğine dair olağandışı bir görüntü sundu. Durum iyice kontrolden çıkmıştı.

Binbaşı Magdaleno Jasso üsse, 26A’nın durumunun artık kırmızı alarm verdiğini, bilinmeyen ileri bir teknoloji sayesinde gizlenip kendileriyle görsel temas kurulmasını engelleyen 11 esrarengiz küre biçimli cisim tarafından çevrelendiklerini bildirdi. Her şeye rağmen Binbaşı Jasso sukunetini koruyordu, tıpkı askeri eğitim almış insanların görev bilinci içinde bu benzersiz olayın tüm detaylarını ölçmek ve kaydetmek için hızla çalışan mürettebat gibi.

Tanımlanamayan cisimlerce kuşatılmış bir biçimde belirsiz bir sona doğru ilerlerken Binbaşı Magdaleno Jasso neler olacağını görmek üzere uçağın bütün ışıklarını kapatmaya karar verdi. Mürettebat gerilim dolu, sessizlik ve belirsizlik dolu anlar yaşarken görsel temas söz konusu olmasa bile FLIR parlak cisimlerin görüntülerini kaydediyordu.

C26A mürettebatı görevini yerine getirirken sükunetini korudu ve Binbaşı Jasso üsle temas halindeyken garip olayın her anını belgelemeyi sürdürdü. Birkaç gerilimli dakikadan sonra on bir cisim ortadan kaybolarak Hava Filosu 501’in bu üyelerinin yaşadığı tuhaf deneyime bir son verdiler. Merlin C26A Hava Kuvvetleri Üssüne sağ salim geri döndü ve Binbaşı Magdaleno Jasso C26A mürettebatı ile birlikte olayın eksiksiz bir raporunu hazırladı.

Savunma Bakanı, Binbaşı Jasso’nun raporuna önem verdi ve olay ile ilgili bütün unsurların incelendiği ve değerlendirildiği geniş kapsamlı bir araştırma başlattı. Mürettebatın ifadeleri, resimler, konuşmalar, bütün aygıtların yaptığı ölçümler, ayrıca meteorolojik verilerin eksiksiz bir değerlendirmesi. Vaka Savunma Bakanlığı kurmaylarınca son derece ciddiye alındı ve birkaç hafta süren incelemeden sonra General Clemente Vega Garcia’nın yetkisi altında araştırmacı ve televizyon gazetecisi Jaime Maussan ile bu konularda deneyimli bir araştırmacı olarak özel bir işbirliği için temasa geçmeye karar verdiler.

Meksikalı UFO görgü tanıkları, gökyüzü gözlemcileri, Ufologlar ve askeri güçlerimiz arasında kurulan ilişkiler sayesinde başlayan bu yeni çağ, hukuk sistemimizde bu tanımlanamayan uçan cisimler, insanlarımız, ticari ve askeri uçaklarımız ile ilişkin her türlü olaya hazırlıklı olmamız esasına dayanan yeni kanunlar tesis etmeye ve şekillendirmeye yol açacaktır.

Santiago Yturria

MEKSİKA

Teknik Veriler
Tarih: 5 Mart 2004
Saat : 17.00 17.30 arası
Olay: Kurulda
Mevki: Ciudad del Carmen, Cempecho Meksika hava sahası 10.500 fit
Koordinatlar 18 derece 26,60 dakika Kuzey Enlemi : 90 derece 45,69 dakika Batı Boylamı
Sensör Donanımı: FLIR STAR ZAFIRO 2 RADAR AN/PS 143 BRAVO VICTOR 3
Tespit Oranı: 50 mil
Flir Kapsamı: -40 dereceden 1.500 dereceden fazlasına kadar
Kamera Merceği: GERMANIO
Uçak Tipi: Merlin C26A Çift Motorlu

SUBAYLAR

Sefer Kaptanı: Magdaleno Jasso Nunez
FLIR Operatörü: Teğmen Mario Adrian Vasquez
RADAR Operatörü: Teğmen German Ramirez Hava Filosu 501’in üyeleri

GENEL ŞARTLAR :

Yeri bildirilen bölge meteorolojik açıdan ideal şartlar altındaydı, rüzgar saatte 35km’den hızlı esmiyordu , % 72’lik bir nispi nem oranı vardı ve ortalama ısı 34 derece (celsius) idi. 10.500 fitte ortalama ısı –27 derece idi ve %96lık bir görünürlülük vardı.

Bölgede kaydedilmiş volkanik faaliyet veya tektonik hareketlilik bulunmamaktadır.

Elektrik akımı depolanması ve kayda değer ölçüde dağılması tespit edilmemiştir.

Bir önceki husus üzerine, elektrik santralleri veya sismik hareketlilik tarafından oluşturulmuş elektromanyetik olaylara rastlanmamıştır. Volkanik faaliyet tarafından oluşturulmuş ateş topu etkisinin meydana gelme ihtimali bulunamamıştır.

Bu süre içinde gerçekleşmiş olabilecek güneş fırtınası veya ilgili güneş patlamalarıyla ilgili bir kayda rastlanmamıştır. Bu nedenle iyonlaşma sonucu oluşan St. Elmo Ateşi gibi ışıklı fenomenlerin veya elektronik fırtınaların gerçekleşmiş olması ihtimali ihmal edilebilmiştir.

İnceleme ve analiz Merlin C26A dijital donanım verilerine göre Rodolfo Garrido Cotham tarafından ayrıntılı bir biçimde yapılmıştır.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir