Siyah üçgenler söylentilere göre 1940’lı yıllardan günümüze kadar gözlemlenen tanımlanamayan bir nesne (UFO) sınıfıdır. Siyah üçgen bildirimleri genellikle ABD ve İngiltere kökenlidir. Bildirimler genellikle U sınıf UFO’ları devasa sessiz ve siyah üçgen şeklinde şehirler üzerinde veya otoyollarda genellikle geceleri gözlerden saklanmaksızın alçak irtifada ya havada asılı duran yada yavasça uçan nesne olarak tanımlarlar. Bu nesneler sık sık ya parlak beyaz ışıklı yada uçgenin herbir köşesi farklı parlak canlı renkler saçan nesne olarak tanımlarlar.

TR-3B’nin ileri sürülen şeklinin yeniden baskısı, genel olarak 1990’lı yıllarda bu projeyle ortaya çıkan Edgar Fouche’ye ait olan bilgilere dayandırılır. Belgelere dayandırılarak gerçekleşip gerçeklesmediğine dair herhangi bir bilgimiz yoktur ama bu hikaye zaman geçtikce daha da ilginç hale gelmiştir. Bu cılgınca UFO iddiasının ortaya atılması AG araştırmasının sürdüğü sırada büyük bir rastlantıyla ortaya çıkan fırsat gibi görünüyor.

Basitçe ifade edilirse yapay plazmalı veya yüksek basınçlı ovel MHD den faydalanarak yapılan TR-3B iddiası, olayla ilgisi bulunmayan Nazi çanı yapımıyla alakalı, RF alanında mevcut olan tıpkı diğer AG etkileri örnekleriyle ilişkili Igor Witkoski’nin iddialarıyla büyük ölçüde çelişmektedir .

Öte yandan plazma halkaları Eugene Podlevkov’un süper iletken deneylerini geleneksel Tip-II seramik süper iletkenlerden ( öyle ki plazmalar ve süper iletkenlerin her ikisi de manyetik alan hatlarını emerler) daha büyük çapta karşılayan tek araçtır . Bu iddiaların hiçbirinde bu kişilerin büyük ölçüde benzerlikler gösteren çalışmaları yayınlandığı zaman hiçbir kişinin birbirlerinin varlığından haberdar olmadıklarına dikkat edilmelidir. Kod adı Astra olan TR-3B nin ilk operasyon uçusunun başarılı keşfi 90’ların başındaydı . Üç köşeli nükleer enerji güdümlü hava aracı Çok Gizli, SDI Ses Programı ve Kara Bütçe parası altında geliştirildi. Milyon dolarlık  TR-3B lerin en az 3 ü 1994 yılına kadar uçuruldu. Aurora mevcut olan en seçkin hava aracı programıdır.  TR-3B ler Aurora Programında oluşturulan en tuhaf araçtır. Ulusal Keşif programı, NSA ve CIA tarafından oluşturulmuş ve fonlanmıstır. TR-3B uçan üçgen araç kurgu degildir ve 80’lerin ortalarındaki mevcut teknolojiyle olusturulmustur. Her UFO benzer şekilde ele alınmaz.
TR-3B  aracının dış yüzeyi elektrikli radar uyarılarına karşı hassastır, yansıtma ve radar emiciliği özelliğini kullanabilir. TR-3B nin elektronik aksamıyla bağlantılı olarak kullanılan polimer yüzey ve ECCM aracı küçük bir uçak veya uçan bir silindir gibi gösterebilir veya radar alıcılarını farklı bir çeşit uçak olarak veya hiç uçak yokmuş gibi yada farklı istikametlere giden birkaç uçak varmış gibi yanıltabilir.
Döndürülebilir ekipman bölümlerini çevreleyen ve günümüzdeki teknolojinin de ötesinde olan dairesel plazma, Manyetik Alan Karıştırıcısı olarak adlandırılan hızlandırıcı halkayı doldurur.  Sandia ve Livermore laboratuarları MFD teknolojisine zıt bir teknoloji geliştirdiler. Hükümet bu projeye karşı koymak için her çareye başvuracaktır. Civa esaslı plazma 150 derecede ve 250000 atmosfer basıncında sıkıştırılmıştır ve yercekimini bile bozan 50000 rpm lık hızda süper iletken bir plazma oluşturmuştur . MFD teknolojisi yaklaşık yüzde 89 oranında yerçekiminin etkilerini bozan yada yokeden manyetik girdap alanları oluşturur. Yanlış anlamayın. Bu bir anti yerçekimi değildir . Antı yerçekimi aracı çok hızlandıracak şekilde hafifleştirir .
Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir