UFO PORTALI VE GİZLİ SUALTI ÜSSÜ

Çok uzun yıllardır Sri Lanka’nın çeşitli yerlerinden sayısız UFO gözlemleri rapor edilmiştir. Colombo Üniversitesi’nden Profesör Chandana Jayaratne’ye göre Sri Lanka üzerinde yaşayan çoğu insan mutlaka bir UFO görmüş ve gözlemlemiştir. Ve bu gözlemler yadsınamayacak boyutları kapsamaktadır.

Yerel halkın inanışına göre bazı gözlemciler bu Dünya dışı varlıkların yeniden kutsal binalarını inşa etmek için geldiklerini kimisi ise “Vishva Yathura”yı yani (Evrenin Anahtarı) bulma girişimi olabileceğini düşünüyorlar.

1990 yılında rapor edilen bir olaya göre devasa büyüklükte bir UFO, Matara’nın 210 mil güneyinde bulunan okyanustan aniden çıkarak denizciler tarafından dehşetle gözlemlenmiş ve cisim bir süre yukarı çıktıktan sonra yeniden derin sulara dalıp gözden kaybolmuştur.

Disk şeklindeki bir UFO, okyanustan aniden çıkarak bir tankerin mürettebatını korkudan şoka uğrattı ve yeniden denize dalmadan önce 10-15 dakika kadar gökyüzünde dolaşmıştır.

Sri Lankalı ulusal gazetesinin haberine göre, olay Hint Okyanusu’ndaki Sri Lanka’nın 210 mil güneyindeki Matara da mart ayının sonlarında güpegündüz gerçekleşmiştir.

Olay sonrasında kimsenin yaralanmamasına karşın, 53’ metrelik deniz tankeri Kim Seng, UFO sudan çıkıp suya döndüğünde yaratmış olduğu dalgalardan dolayı ağır hasar almıştır.

Kim Seng’in 47 yaşındaki kaptanı Rasika Mawatha gazetecilere verdiği demeçte, “Çok büyüktü, gemimizin büyüklüğünün en az beş katı kadardı” demiştir.

Gemimizin bütün cihazları kullanılamaz hale geldi ve pusula üzerindeki iğne adeta çıldırmış gibi dönmeye devam etti.  Yardım çağrısı yapmak için radyoyu bile kullanamadım” dedi.

“Uzay aracı çok parlak ve gümüş rengindeydi ve ürkütücü bir ışık demeti geminin altında yanıp sönüyordu. Gemide her kim varsa gemimizi tarıyormuş gibi görünüyordu, ama ne amaçla bilmiyorum.  Daha sonra bir dakika kadar üzerimizde asılı durdu ve bir anda parlak bir ışık halini alıp hızla derin sulara daldı. UFO suya dalıp gözden kaybolduktan hemen sonra, gemi ve içerideki aletler hiçbir şey olmamış gibi tekrar çalışmaya başladılar”

Kaptan Mawatha, “Otoritelere ne olup bittiği konusunda telsizden bilgi verdim ve bölgeyi taramaları için uçak, helikopter ve gemiler istedim. Gelen helikopter ve gemiler saatlerce tarama yapmalarına rağmen hiçbir ize rastlayamadılar” demiştir.

Gerçekten de yetkililer günlerce arama yapmalarına rağmen UFO’ya dair hiçbir ize rastlayamazlar.

1998 yılının Nisan ayında Bandarawela’ya bir UFO iniyor.  Bandarawela’da bulunan bir okuldaki iki çocuk bahçede oyun oynadıkları esnada yere inen metalik yapılı UFO’yu gözlemliyorlar.

2002’de 100’den fazla köylü, Parakrama Samudra’nın yakınında bir UFO gözlemliyorlar. Uçan nesne, ‘V’ şeklinde olup yoğun bir aydınlatmaya sahip. Bir süre yere yakın bir konumda havada asılı kalarak aniden ışık saçmaya başlıyor.  Ardından aracın her yanı bir ışık demetine dönüşerek aniden gözden kayboluyor.  Aradan geçen birkaç saniye sonra “V” biçimli uçan nesne başlangıçta bulunduğu yerden 300-400 metre uzaklıktaki bir noktada yeniden beliriyor. Tanıkların ifadesine göre uçan cisim tıpkı bir arı gibi ses çıkarırken ağaçları yanlara eğecek şekilde büyük bir elektromanyetik dalga yaymaktadır.

2004 yılında ise bir Kraliyet Hava Kuvvetleri subayı tanımlanamayan atmosferik bir olayın veya portalın fotoğrafını çekmeyi başarıyor.

Bu fotoğraf Mart 2004’te Sri Lanka’da bir Kraliyet Hava Kuvvetleri subayı tarafından çekilmiştir.

Sıra dışı atmosferik olay olarak adlandırılan iki kozmik portal fotoğrafından biride 2011 yılının başlarında Büyük Britanya’nın UFO dosyalarını açıklaması sonrası ilk defa yayınlandı.  Herhangi bir araç olmadan aniden gökyüzünde beliren bu portal bilinmezler sınıfında ve halen gizemini koruyor.

Pilot, görmüş olduğu portalın alkış sesine benzer bir ses çıkardığını ve daha sonrasında açılan kısmından bir başka ışık huzmesinin aniden çıkarak atmosferimiz içerisine doğru hızla yöneldiğini belirtiyor. Bu ışık huzmesinin manevralarından bunun zeki bir varlık tarafından yönetildiğinde hem fikir.

Bu olayın coğrafi konumu Sri Lanka için ilginç durum açıklanamazken, bazıları tarafından ise bu vaka sıradan açıklanabilir bir doğa fenomeni olarak nitelendiriliyor.

Pilotun açıklamaların hemen ardından çekmiş olduğu fotoğraflar, İngiltere’de balistik bir Füze Erken Uyarı istasyonu olan RAF Fylingdales aracılığıyla Savunma Bakanlığına gönderildi.

Portal – UFO sualtı üssü Sri Lanka’nın güney kıyılarında mı?

Tüm bu gözlemler ve yaşananlar akıllara şu soruyu getiriyor. Acaba Sri Lanka da görülen bu uçan devasa cisimler bu açıklanamayan ve aniden beliren portallar sayesinde mi ortaya çıkıyorlar. Yoksa burada zaten bir üsleri mevcut ve bazen çeşitli sebeplerden uzak galaksilere bu portallar sayesinde mi seyahat ediyorlar…

Catalina Sky Survey WT1190F tarafından keşfedilen en son WT 1190F adında yapay bir nesnenin 13 Kasım 2015 tarihinde Sri Lanka’nın güney sahilinin yaklaşık 60-100 km’sini etkilediği tahmin ediliyor.

Google Earth’te okyanus üzerinde tuhaf, doğal olmayan görünümlü bir yapı bulunuyor. Acaba bu sualtı yapısı gözlemlenen UFO’lara bir tür üs görevimi görüyor. Kapaklı gibi görünen bir yapıya sahip bu oluşum, doğal durmamakla beraber açıklanamayan birtakım hadiselerin cereyan ettiği özel bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Merak edenler için… (Google Earth koordinatı: 6 ° 10’55.73 ″ N 81 ° 28’52.69 ″ E)

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e-MAİL BÜLTENİNE KATIL
güNCEL KAL
E-mail bültenine ücretsiz katıl ve son yazılardan anında haberdar ol !