Uluslararası Uzay istasyonu (ISS) UFO’ların kendilerini her saniye takip ettiklerini izlediklerini ifade etti. Bu açıklama ve yakın zaman önce elde edilen canlı görüntü kaydı UFO meraklılarını ve ISS çalışanlarını heyecanlandırmaya yetti.

NASA’ya bağlı olan Uluslararası uzay istayonun canlı yayını yakından takip eden UFO avcıları isimli grup yayın sırasında istasyon yakınında beliren küremsi ışıklı nesneyi farkedince bunu tüm kamuoyu ile paylaştılar. Görüntülerde aniden ortaya çıkan küremsi, değişik ışıklar saçan uçan bir cisim İSS yakınlarında aniden belirerek uzunca bir süre havada asılı sabit kalarak adeta biz burdayız dercesine gövde gösterisi yaptı.

Cismin yapısı ve manevraları göz önüne alındığında bunun bir Rus yada Amerikan uydusu olmadığı açık ve net anlaşılmaktaydı. Bazıları görüntüye karşılık bunun Ay’ın uzaktan beliren görüntüsü iddia etselerde nesnein üzerindeki ani renk değişimleri ve dairesel kubbeli yapısı bu iddiayı etkisiz kılmakta.

UFO Sightings Daily’yi yöneten Scott C Waring, yazmış olduğu haftalık yazısında bu konuya yer verirken bunun uzaylıların bizi izlediğinin bir kanıtı olduğunu ifade etti.

Scott C Waring yazmış olduğu makalesinde şu satırlarada yer verdi;

“Cisim mükemmel bir çember değil. Topaklı ve düzensiz çıkıntılara sahip. Karanlık bir merkeze sahip. üzerinde de cam bir kubbeyi andıran bir yapı göze çarpmakta. Bu kubbenin dünyadışı pilotların kontrol odası olduğunu düşünüyorum”

Kuzey Atacan

By Kuzey Atacan

UFO ARAŞTIRMACISI : KUZEY ATACAN Almanya – Hannover doğumlu olan Kuzey ATACAN, İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatını yaşadığı şehir olan İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Akademisi (Grafik Tasarım Bölümünü) bitirmiş. Daha sonraları vatani görevini yapmak üzere kendi isteği ile Afganistan’a NATO bünyesinde barış gücü olarak gitmiştir. Askerlik öncesinde ve sonrasında çocukluğundan beri yaşadığı gözlemler ve yakın deneyimler sonrasında Haktan Akdoğan ile tanışıp Sirius UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ilk kurucu üyelerinden olup dünya çapında bir çok organizasyonda görev almıştır. Daha sonrasında Sirius UFO’dan ayrılarak bağımsız olarak ORİON UFO VE DÜNYADIŞI VARLIKLARI ARAŞTIRMA GRUBU’nu kurmuştur. Orion UFO Araştırma grubu ile ülkemiz genelinde çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuş ve yurt genelinde bir çok organizasyona ve toplantıya imza atmıştır. 5 Şubat – 26 Aralık arasında 2009 tarihleri arasında canlı olarak yayın yapan 89.4 Yaşam Radyoda ve 104.3 Radio Coll gibi değerli radyolarda UFO gerçeği ile ilgili canlı yayın programı yapmıştır. Türkiye genelinde bir çok önemli dergide, gazetede makaleleri ve röportajları yayınlamış ve okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bir çok interaktif web sayfasında, haber portalında da halen yazıları röportajları yayınlanmaktadır. 2010 yılı başlarında ise Kanal T bünyesinde yaklaşık 10’un üzerinde UFO’lar ile ilgili canlı yayın programı yapmış daha sonraları bu programların dikkat çekmesi üzerine 2011 – 2012 yılları arasında Ulusal kanallardan olan Star, Kanaltürk, Atv A haber, Kanal34. Tv Em, Business Channell Türk gibi önemli TV kanallarına konuk olmuş UFO Araştırmacısı olarak adından söz ettirmiştir. 20 yılı aşkın bir süredir UFO araştırmacılığı yanında sık sık UFO gözlemi de yapan Kuzey’in kendisine ait yaklaşık 700 kareden fazla orijinal video ve UFO fotoğrafı bulunmakta ve bu görüntüler bugün bile yurtdışında da yayınlanmaktadır. Kuzey özel ekibiyle aktif çalışma ve araştırmalarına halen devam etmektedir. Kuzey Atacan uzun süren araştırmaları ve gösterdiği büyük başarı sayesinde dünyanın en büyük UFO araştırma merkezi olan MUFON ( Mutual UFO Network)’ un Türkiye bağlantılarından birini oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir