UFO’ların İstanbul semalarındaki mesaisi devam ederken, yeni bir görüntü, bu kez de Gaziosmanpaşa’dan geldi. 15 Ekim öğle saatlerinde, cep telefonu ile evinin penceresinden yağan yağmuru ve yıldırımları çekmeye çalışan Ayşegül Ergün adlı ev hanımı, şans eseri uçan bir cismi kaydetmeyi başardı.FO araştırma merkezinde görüntünün analiz edilmesi sonucu, uçan cismin bir uçan daire olduğu tespit edildi.

Gerçek olup olmadıkları tartışılan, halk arasında uçan daire olarak adlandırılan UFO’lar, İstanbul’da yeniden görüntülenmeye başladı.

Cep telefonu ile uçan daireyi çeken Ayşegül Ergün

 

EV HANIMI FARKIN DA OLMADAN UÇAN DAİRE ÇEKTİ

Gaziosmanpaşa’da oturan Ayşegül Ergün adlı ev hanımı, 15 Ekim öğle saatlerinde, cep telefonu ile evinin penceresinden yağan yağmuru ve yıldırımları çekiyordu. Ergün Hanım çektiği görüntüleri, önce sosyal medya hesabından bir bayan arkadaşı ile paylaştı. Ancak Ayşegül Ergün görüntülerde önceleri olağan dışı bir nesne olduğunu fark etmedi. Daha sonra arkadaşının videoyu izleyip uçan cismi fark etmesi üzerine kendisine durumu bildirdi.

GÖRÜNTÜLERİ ORİON UFO ARAŞTIRMA MERKEZİ ANALİZ YAPTI

Bu durumu arkadaşı aracılığı ile fark eden Ayşegül Ergün, görüntüdeki nesnenin ne olabileceğini anlamak adına, çekmiş olduğu video kaydını Orion UFO Araştırma Merkezi ile paylaştı. Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey Atacan ile iletişime geçen Ayşegül Ergün, önce dünya dışı varlıklar hakkında bilgilendirildikten sonra, görüntünün analizi için elindeki video kaydının bir kopyasını merkez yetkililerine teslim etti. Görüntüleri bir hafta kadar inceleyen görüntü analiz uzmanları, Ayşegül Ergün’e kendilerine ulaştırılan video kaydı, üzerinde en ufak bir anomaliye veya montaja rastlamadıklarını bildirdiler.

Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey Atacan

“GÖRÜNTÜ KESİNLİKLE BİR UFO’YA AİT”

Kuzey Atacan ve Cem Çorapçı görüntülerin tamamen gerçek olduğunu ve böylesi amatör kamera çekimlerinde, bu tür uçan cisimlere çok sık rastladıklarını belirttiler. Amatör kamera çekimlerini daha sağlıklı ve güvenilir bulduklarını belirten uzmanlar, yıldırımın düşmesi anında, olay anından geçen cismin aşırı hızlı olduğunu, arkasında bir iz bıraktığını, ayrıca hiç ses çıkarmadığını, ilerlerken de kendi etrafında da bir takım burgusal manevralar yaptığını da tespit ettiler. Böylesi bir manevra ve hıza sahip bilinen bir drone ya da benzeri bir uçan aracın henüz olmadığını ve böylesi riskli bir havada askeri jetler haricinde, kimsenin kolay kolay uçmak istemeyeceğini de sözlerine eklediler.

Volkan Burnaz

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir